BUS korabniki
GIMBUS
ZASTĘPSTWA poniedziałek || wtorek || środa || czwartek || piątek ||

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO!!!

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 KWIETNIA.
Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości, wyrażenie naszej solidarności i pokazanie,
że JESTEŚMY OTWARCI NA OSOBY Z AUTYZMEM!

W piątek 6 KWIETNIA ubierz się na NIEBIESKO!
Niech ten jeden dzień w roku w NASZEJ SZKOLE będzie NIEBIESKO,
aby każdy kolejny stał się ŁATWIEJSZY dla Osób z Autyzmem i Ich Rodzin!

Zaprasza Zespół do Spraw Integracji

Dodał: admin - 28-03-201820 Czytań - Drukuj

GÓRA GROSZA
W dniach 27.11 do 02.01.20118r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja: „Góra grosza” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
W akcji wzięło udział 13 klas. W sumie zebrano 671,03 zł.
Wszystkim biorącym udział w zbiórce pieniędzy bardzo dziękujemy!
Dodał: admin - 28-03-201818 Czytań - Drukuj

EDUKOWANIE I UWRAŻLIWIANIE PRZEZ CZYTANIE
Dwoje uczniów klas gimnazjalnych - Nikola Bodek z kl. 2F oraz Szymon Ściubak z kl. 3E przeprowadziło w klasach pierwszych oraz w klasie czwartej zajęcia edukacyjno - profilaktyczne nt. Dnia Kolorowej Skarpetki, czyli Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z książką pt. "Żółte kółka. Mam na imię Inna" Elizy Piotrowskiej, która oswoiła dzieci z tematem Zespołu Downa.
Uczniowie poznali Ninę - bohaterkę, która była nieco Inna niż jej rówieśnicy.
Nie umiała tak dobrze pisać i czytać, czy też tak szybko biegać.
Za to dużo lepiej pływała niż jej koledzy i koleżanki.

Pierwszaki i czwartoklasiści otrzymali tytułowe żółte kółka - jako wyraz sympatii. "Ponieważ miłość można wyrazić na wiele sposobów. Miłość Innej jest okrągła i żółta jak słońce".
"A Ty jak wyrażasz swoją sympatię innym?" - uczniowie mieli zmierzyć się z tym pytaniem poprzez wykonanie pracy plastycznej.

Dodał: admin - 27-03-201818 Czytań - Drukuj

Informujemy, że rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla uczniów zdolnych pod hasłem „Szansa na Nobla”. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas siódmych oraz klas gimnazjalnych naszej szkoły, którzy zostaną zgłoszeni do Szkolnej Komisji Weryfikacyjnej i udokumentują osiągnięcia w danej dziedzinie. Regulamin konkursu.

Współzawodnictwo konkursowe obejmuje następujące dziedziny:
- nauki humanistyczne
- nauki ścisłe
- nauki przyrodnicze
- działalność artystyczna
- sport
- działalność dobroczynna i prospołeczna

Konkurs składa się z trzech etapów o których w szczegółach można przeczytać na gazetce znajdującej się w holu głównym.
Zachęcamy nauczycieli, oraz samych uczniów do wypełnienia karty zgłoszenia, która jest dostępna u p. dyr. Joanny Józefczyk - Janek
Wypełnione karty należy składać do 15 kwietnia. Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do finału otrzymają atrakcyjne nagrody.
Uczeń może być zgłoszony do konkursu przez nauczyciela, trenera, rodzica lub zgłosić się samodzielnie.
Dodał: admin - 26-03-201819 Czytań - Drukuj

Uczniowie klasy 4 na spotkaniu z dietetykiem

W dniu 23. 03. 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 4 panią
Joanną Jarzyńską dietetykiem firmy NATURHOUSE.

Dzieci usłyszały o zasadach zdrowego stylu życia, prawidłowym
jadłospisie oraz o korzyściach płynących ze stosowania urozmaiconej
diety. smiley

Dodał: admin - 26-03-201819 Czytań - Drukuj

63 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
To już 63 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, która przyciągnęła młodych adeptów trudnej sztuki recytacji.
22 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie odbył się etap gminny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zwycięsko przebrnęli przez etap szkolny, przygotowując teksty literackie z kategorii poezja i proza pod opieką i kierunkiem swoich nauczycieli języka polskiego. W szranki z innymi recytatorami stanęli: Julia Ożóg, Weronika Dąbrowa z 3A, Michał Tyrpa z 3D wszyscy pod opieką pani Magdaleny Wrony oraz Katarzyna Gasz z 2D, którą przygotowała pani Iwona Kondratiuk.

Podczas gminnego etapu konkursu nasi recytatorzy bardzo pięknie zinterpretowali utwory Marii Konopnickiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej oraz Władysława Broniewskiego. Wśród prozy wybór padł na Jerzego Dobrowolskiego, autora „Decybeli” czy Johna Greena „Gwiazd naszych wina”.

Jury w składzie: Paweł Kumięga, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, Andrzej Morawa, polonista, reżyser teatralny oraz Kazimierz Zajda, poeta, artysta plastyk, instruktor CKiS w Skawinie wytypowało laureatów konkursu, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły: Michał Tyrpa z klasy 3D. Michał zajął 1 miejsce wśród uczestników w kategorii siódmych klas i klas gimnazjalnych i tym samym awansował do etapu powiatowego, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach.

Trzymamy kciuki za Michała i życzymy powodzenia!

Dodał: admin - 26-03-201820 Czytań - Drukuj

Gratulacje dla... MICHAŁA ;)
Miło nam poinformować, że Michał Tyrpa z klasy 3d zajął III miejsce w XVIII Konkursie Poezji Obcojęzycznej w kategorii Gimnazjum – poezja anglojęzyczna.

Konkurs odbył się 19 marca b.r. w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie. Gratulujemy !!! smiley
Dodał: admin - 23-03-201818 Czytań - Drukuj

Strona 5 z 73 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>