Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w gimnazjum
Dowozy do szkoły
Witamy
ZASTĘPSTWA dostępne są w dzienniku elektronicznym ||

IX MAŁOPOLSKIE MISTRZOSTWA W ŁAMIGŁÓWKACH LOGICZNYCH

24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drużynowych IX Małopolskich Mistrzostwach Łamigłówek Logicznych.
Odbyły się one w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie. W zawodach wzięło udział 50 zespołów z Małopolski. Uczniowie w czteroosobowych zespołach mieli w czasie 90 minut rozwiązać 5 zadań. Były to krzyżówki liczbowe, sudoku i inne zadania logiczne.

Zespół uczniów z klasy 2B pod opieką pani Doroty Żmudy w składzie Małgorzata Franczuk, Mateusz Battek, Maciej Jastrzębski, Jakub Martyniak zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku.
Dodał: admin - 22-05-20187 Czytań - Drukuj

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę w Szkolnym Konkursie Historycznym przygotowanym przez panią Paulinę Raczkowską-Papież i panią Marię Krawiec.
Tym razem z racji Rocznicy Odzyskania Niepodległości tematem zmagań było "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle wydarzeń I wojny światowej".

Do konkursu przystąpiło 20 przedstawicieli oddziałów gimnazjalnych i klas siódmych szkoły podstawowej, którzy zmagali się z trzynastoma pytaniami.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Gabriela Kuziemka 3b
Jakub Michalski 3e
Emilia Papież 7b

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.
Dodał: admin - 22-05-20187 Czytań - Drukuj

Jesteśmy Liderami Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
Certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
W dniu 14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie
odbył się uroczysty apel, podczas którego przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przekazali Dyrekcji szkoły
Certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Więcej >>>Projekt Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, koordynowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, realizowany jest od 2004 roku w placówkach oświatowych na terenie województwa małopolskiego Jego celem są działania na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Placówka oświatowa, która realizowała założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przez okres co najmniej 7 lat i przeszła pozytywnie audyty kontrolne otrzymuje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji tytuł „Lider Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” potwierdzający przygotowanie do samodzielnej kontynuacji projektu.


Nasza szkoła – wcześniej jako Gimnazjum nr 1 – uczestniczyła w tym projekcie od samego początku. Przez kolejne lata wspólnie z partnerami projektu, tworzyliśmy system działań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią. Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli
i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole, profilaktyka w zakresie tzw. zachowań ryzykownych oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa, jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Działania podejmowane
w ramach realizacji projektu ZPB polegały także na kształtowaniu u uczniów postawy współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne. Działania te udoskonalaliśmy, poszerzaliśmy , a nasze zaangażowanie w projekt owocowało przyznawaniem Certyfikatów „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, aż do uzyskania zaszczytnego Tytułu Lidera Projektu, który po raz pierwszy przyznano naszej szkole
w 2015 roku.


Warto dodać, że jesteśmy jedyną szkołą w naszej gminie posiadającą tytuł Lidera Projektu. Nasz sukces nie byłby możliwy bez współpracy i zaangażowania partnerów projektu. Od samego początku współpracują z nami:
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komisariat Policji w Skawinie, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skawinie, Pełnomocnik Burmistrza ds. Zapobiegania Alkoholizmowi i Przeciwdziałania Narkomanii, Straż Miejska w Skawinie, parafie skawińskie.

Wszystkim partnerom i realizatorom projektu gratulujemy i dziękujemy.


Dodał: admin - 21-05-20187 Czytań - Drukuj

XIV Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych
Sukces taneczny reprezentacji szkoły na XIV Powiatowych Mistrzostwach Szkół w Nowoczesnych Formach Tanecznych odbywających się 18.05. 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie.
Grupa taneczna w składzie:
Natalia Malina ( klasa 2H)
Magda Czopek (klasa 2H)
Karolina Dybał (klasa 2H) smiley
Zuzanna Hynek (klasa 4A)
Oliwia Zajda (klasa 4A)

zdobyła I miejsce tańcząc układ w stylu Bollywood. Dziewczęta zgłębiały tajniki tego tańca podczas warsztatów tanecznych odbywających się w naszej szkole dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Miasta i Gminy Skawina. Wywalczone zwycięstwo było ukoronowaniem ich wielotygodniowych treningów.
Dodał: admin - 21-05-20187 Czytań - Drukuj

SPOTAKNIE Z ALPINISTĄ

11 maja 2018r. uczniowie klasy 2F w ramach realizacji projektu edukacyjnego z geografii pt. „Korona Ziemi”, zaprosili na prezentację znanego w naszym środowisku alpinistę, absolwenta naszej szkoły, Pana Radosława Woźniaka.

Pan Radek realizuje niesamowitą pasję związaną ze zdobywaniem szczytów lezących w granicach byłego ZSRS, mierzących powyżej siedmiu tysięcy metrów. Gość przedstawił nam prezentację multimedialną o tym, jak zdobył cztery z pięciu szczytów „Śnieżnej Pantery”.

Pan Radek pokazał uczniom swój sprzęt wysokogórski. Mieliśmy więc okazję obejrzeć z bliska m.in.: linę wspinaczkową, kask, haki, czekany i buty wspinaczkowe. Dowiedzieliśmy się także o warunkach panujących w wysokich górach, surowym klimacie i jak najlepiej przygotować się do podobnych eskapad.

W tym sezonie nasz gość planuje kolejną wyprawę, będzie to próba zdobycia ostatniego z pięciu szczytów - Pik Zwycięstwa. Do tej pory zdobył Chan Tengri (7010 m n.p.m.), Pik Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.), Pik Lenina (7134 m n.p.m.), Pik Komunizma (7495 m n.p.m.).

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za to, że znalazł czas, aby się z nami spotkać i opowiedzieć nam o swoich niezwykłych zainteresowaniach.


Oprac. Błażej Burda

Dodał: admin - 20-05-20187 Czytań - Drukuj

Turniej piłki nożnej
TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Skawinie - kwalifikacje do zawodów powiatowych
Dnia 17.05 odbył się turniej piłki nożnej na orliku koło basenu. Udział wzięło 6 drużyn: SP nr6, SP nr2, SP nr3, SP Radziszów, SP Zelczyna, ZSP Katolickich

Drużyna SP nr6 wystąpiła w składzie:
> Adrian Surówka (Król strzelców - 5 bramek)
> Artur Torba
> Dawid Doroz (4)
> Jakub Piekarski
> Jan Madej (2)
> Kamil Gałka (1)
> Krystian Boroń
> Krzysztof Wróblewski
> Rafał Kamiński (4)
> Wiktor Orłoś (4)
> Szymon Kolarczyk (3)

Rozegraliśmy 4 mecze strzelając 23 bramki nie tracąc ani jednej, wygrywając w finale ZSP Katolickich 4:0 po bramkach Gałki, Surówki, Madeja i Kamińskiego --->>> Kolejny etap 22.05 (wtorek) w Ochojnie
Dodał: admin - 20-05-20187 Czytań - Drukuj

16 maja 2018 - biegi przełajowe
Kolejny sukces sportowy uczniów z naszej szkoły na arenie wojewódzkiej!

16 maja 2018r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w Drużynowych Biegach Przełajowych w edycji wiosennej. Zawody odbyły się na sportowym lotnisku cywilnym w Nowym Targu. Chłopcy startowali w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, roczniki 2002-2004. Mieli do pokonania 1500 m na trawiastym podłożu. Przy sprzyjających warunkach, bez opadów deszczu (pierwotnie prognozy pogody wróżyły ulewę) chłopcy zajęli VI miejsce w województwie małopolskim.
Jest to kolejny historyczny sukces naszych podopiecznych.


Wyniki i Zdjęcia>>>Uczniowie startujący w biegach i zasługujący na wielkie brawa to:
1. Jan Madej (pseud. „Janusz” ) 3f
2. Jakub Piekarski (pseud. „DJ Termos” ) 3i
3. Artur Torba (pseud. „Model” ) 3c
4. Dawid Doroz (pseud. „Komar” ) 3b


Gratulujemy sukcesów „biegowych” i życzymy dalszych, nie tylko w dziedzinie lekkoatletyki.


Dodał: admin - 18-05-20187 Czytań - Drukuj

Strona 5 z 76 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do KLASY 1

Zapisy do KLASY 4 i KLASY 7

Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 2
SPInKA
Projekt edukacyjny
DLA KLAS 3
SPInKA
Egzamin gimnazjalny
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
bullet 8166351 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail sp6@sp6skawina.pl
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła