BUS korabniki

ZACHĘCAMY WAS DO AKTYWNEGO WYPOCZYNKU!!! smiley smiley
Dodał: admin - 11-02-20181 Czytań - Drukuj

"Karnawałowa łąka" – bal integracyjny
Dnia 3 lutego 2018 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się bal karnawałowy zorganizowany dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom "Kruszynki".

W przygotowania chętnie włączyli się uczniowie SP6 wraz z paniami Anną Kozaną i Jolantą Nowak.
Na naszych gości czekała starannie udekorowana sala oraz masa ciekawych atrakcji.
Zaczęliśmy od wspólnego zatańczenia poloneza. Później uczniowie poprowadzili różne zabawy, a także konkursy z nagrodami. W przerwach od tańca zajadaliśmy się pysznym podwieczorkiem.
Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku! smiley --- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Dodał: admin - 06-02-20182 Czytań - Drukuj

AFIK

Dnia 22 listopada 2017 obyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.

Wzięło w niej udział blisko 67 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 416 laureatów.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.
Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Z wielką radością i ogromną dumą przekazujemy wyniki naszych uczniów: >>>

Laureat: Mateusz Battek, kl. 2b - 1 miejsce w województwie, 5 miejsce w kraju

Mateusz otrzymał nagrodę główną - udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, który jest połączeniem przygody, zabawy i wypoczynku z zajęciami rozwijającymi zainteresowania, na łonie natury, w towarzystwie laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łowców Talentów Jersz. Obóz Talentów odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem (województwo mazowieckie), podczas wakacji 2018.

Wyniki bardzo dobre:

Klasy III gimnazjum
Tomasz Medoń, kl. 3d - 7 miejsce w województwie
Arkadiusz Mincberger, kl. 3i - 9 miejsce w województwie
Martyna Barut, kl. 3i - 25 miejsce w województwie

Klasa 4a - szkoła podstawowa

Aleksander Berdzik – 44 miejsce w województwie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dodał: admin - 02-02-20182 Czytań - Drukuj

Mój Debiut
NA GALĘ ROZDANIA NAGRÓD W III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM PT. „MÓJ DEBIUT”

Serdecznie zapraszamy opiekunów naukowych oraz nagrodzonych uczestników Konkursu Literackiego „Mój debiut” na Finałową Galę.
Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Inni a tacy sami - piosenka Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” źródłem refleksji konkursowych”.

Uroczystość odbędzie się 9 lutego 2018 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie szansą odkrycia i promocji młodych talentów literackich, wrażliwych na potrzeby i odmienność innych ludzi oraz przełamujących stereotypy i bariery dotyczące dyskryminacji.
Liczymy na Państwa przybycie, gorąco zapraszamy

Lista nagrodzonych: tutaj
Dodał: admin - 02-02-20182 Czytań - Drukuj

OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW
W styczniu, w naszej szkole odbyła się Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ), w której udział wzięło 10 uczniów klas 2 i 3 gimnazjum.
OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym
- jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.
Finalistą Olimpiady został Maciej Jastrzębski uczeń klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przyjaciele Puchatka

We wrześniu uczniowie klas pierwszych zostali zgłoszeni do udziału w Akademii Bezpiecznego Puchatka.

W trakcie zajęć utrwalali i poszerzali swoją wiedzę dotyczącą znajomości numerów alarmowych, bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na dworze, a także korzystania z Internetu.

W grudniu 2017r. na zajęciach z edukacji informatycznej dzieci przystąpiły do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Większość uczniów napisała test bezbłędnie.

Dodał: admin - 31-01-20182 Czytań - Drukuj

Uczniowie KL1 poznają nowe technologie.
Od października 2017r. uczniowie klasy 1c biorą udział w cyklu zajęć poświęconych programowaniu i nowym technologiom, które mają na celu:
>>> rozwijanie umiejętności rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów
z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych,
>>> rozwijanie kompetencji niezbędnych do pracy zespołowej,
>>> utrwalanie wiedzy dotyczącej praw i zasad bezpieczeństwa w sieci,
>>> kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,

Właśnie został ukończony I etap.

--->>> Informacje dla rodziców <<<---

Strona 1 z 66 1 2 3 4 > >>