Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w SP6
Dowozy do szkoły
Witamy
ZASTĘPSTWA dostępne są w dzienniku elektronicznym ||

XVI Impreza profilaktyczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł za nami!
W sobotę, 1 czerwca, w Parku Miejskim w Skawinie odbyła się XVI Impreza Środowiskowa zrealizowana w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Założeniem organizatorów UMiG w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz CKiS w Skawinie było stworzenie możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny.

Imprezę uroczyście rozpoczęli przedstawiciele organizatorów imprezy: Norbert Rzepisko Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Urszula Osielczak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie, Marek Marzec Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Małgorzata Kopeć Kierownik Biura Centrum Wspierania Rodziny UMiG, oraz prowadząca imprezę Joanna Józefczyk-Janek, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie – życząc wszystkim uczestnikom sukcesu w zawodach i dobrej zabawy.

POLECAMY fotoreportaże z imprezy:
--->>> 3, 2, 1 ...start
--->>> bieg skrzatów
--->>> rodzinnie
--->>> sztafeta honorowa


Więcej >>>Data imprezy była szczególna, ze względu na Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkich, którzy zechcieli aktywnie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów zabawach czekało wiele atrakcji. W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy instrumentalne, wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży – uczniów szkół z terenu miastai gminy, które w ten sposób identyfikowały się z ideą imprezy i budowały wizerunek szkoły aktywnej społecznie i zaangażowanej w życie środowiska lokalnego.
Wśród uczniów prezentujących swój dorobek artystyczny znaleźli się:

• Klasy: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c i 4a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
• Ada Krużel SP6
• Jagoda Zajda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie
• Maria Masłoń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie
• Zespoły taneczne z SP 6
• Duet: Beata i Paweł Kołodziej ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie
• Trio wokalne: Maria Czerw, Beata Kołodziej, Maja Sułdecka ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie
• Dominik Śliwa ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie
• Maja Sułdecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
• Nikola Mazgaj uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
• Zespół taneczny z ZSTE w Skawinie
• Studio ruchu SK – art. zespół HipHopPotamy

Poza występami dzieci i młodzieży odbyły się również zabawy taneczne z udziałem publiczności, animacje dla dzieci, zabawy językiem angielskim zorganizowane przy współudziale Szkoły Językowej Leaderschool, konkursy z nagrodami, pokaz treningu w wykonaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce oraz inne atrakcje. Dzięki zaangażowaniu LKS „Wiślanie” dzieci mogły uczestniczyć w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Centrum Camena Kosmetyka i Masaże oraz Studio Urody Iwona Mazurkiewicz, zorganizowały natomiast „Strefę dla Mam”, gdzie panie mogły zadbać o swoją urodę. Przy współudziale Stowarzyszenia Lud – Art przeprowadzony został pokaz oraz konkurs w zakresie rękodzieła artystycznego.


Konkurencje sportowe rozpoczął „bieg skrzatów” – najmłodszych dzieci w wieku do 6 lat, których z roku na rok przybywa do wspólnej zabawy. Następnie startowały dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. W ramach imprezy odbyło się również współzawodnictwo rodzin polegające na wykonaniu drużynowo konkurencji sprawnościowych. Do konkurencji tych zgłosiło się 19 rodzin, składających się z dwojga dzieci i jednej osoby dorosłej. I miejsce zajęła rodzina Państwa Makuch, II miejsce Rodzina Państwa Kołodziej, III miejsce rodzina Państwa Pielach.


Sobotnia impreza była także okazją do nagrodzenia zwycięzców gminnego konkursu
ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Skawinie na pracę plastyczną, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Tego smutek ominie, kto ma wsparcie w rodzinie” adresowanego do uczniów wszystkich przedszkoli i szkół z terenu Gminy Skawina. Imprezie towarzyszyła galeryjka nagrodzonych prac, które aktualnie można zobaczyć na wystawie w Biurze Centrum Wspierania Rodziny. Nagrodzono również zwycięzców konkursu multimedialnego „Zdrowie masz tylko jedno” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.


Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów imprezy, dorośli mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z ofertą i działalnością Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w specjalnie przygotowanym na tą okazję stoisku promocyjnym. Pracownicy Centrum dystrybuowali materiały informacyjne i edukacyjne (broszury, ulotki, informatory i inne) oraz gadżety promujące kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz „No promil, NO PROBLEM”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się poszczególne edycje bajek terapeutycznych wydanych nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.


Jak co roku, szczególnym momentem imprezy był bieg sztafety honorowej, składającej się z czteroosobowych drużyn jednej profesji lub podmiotu środowiska lokalnego. Do sztafety zgłosiły się zespoły:

1. Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, na czele której był Witold Grabiec Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Skawinie
2. Radnych Rady Miejskiej w Skawinie
3. Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie
4. Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Kruszynki”
5. Stowarzyszenia „Razem dla wszystkich” w Jurczycach
6. Stowarzyszenia „Równa Szansa”
7. Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
8. Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie
9. Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
10. Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Skawinie
11. Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
12. Skawina Biega (1)
13. Skawina Biega (2)
14. LKS Wiślanie
15. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
16. Stowarzyszenia „Dzieci są ważne”
17. Niezależnych Turystów
18. Koła Miejskiego PTTK
19. Prawicowego Bloku Samorządowego

Samozaparcie, wola walki i chęć dobrej zabawy motywowały zawodników do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Ostatecznie w finale znalazły się 4 drużyny, które po zaciętej walce zdobyły następujące lokaty:
1. LKS Wiślanie
2. Stowarzyszenie „Razem dla Wszystkich” w Jurczycach
3. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
4. Stowarzyszenie „Równa Szansa”

Wszystkie drużyny startujące w „sztafecie” otrzymały dyplomy. Warto zaznaczyć, że wręczono również specjalne wyróżnienia dla sztafet. Tytuł najbardziej walecznej sztafety otrzymały sztafety zespołu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki” oraz zespołu Środowiskowego Domu Samopomocy. Natomiast najlepiej dopingowanymi sztafetami zostały drużyny Klubu Seniora „Seniorek” i Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast.


Organizatorzy zaplanowali i zrealizowali również wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

Były to: malowanie twarzy, tatuaże, plenerowy konkurs plastyczny, gra wielkoformatowa „kółko i krzyżyk”, bańki mydlane, zabawa na „dmuchańcach”.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wspomogło wielu społecznie odpowiedzialnych
i zaangażowanych sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują. Szczególne wyrazy wdzięczności organizatorzy kierują do zarządów i właścicieli firm:
• Pana Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
• Szkoły językowej Leader School w Skawinie
• Pizzerii Calzone
• Piekarni J.M. Dąbrowscy
• Piekarnia „Dom Chleba”
• Spółdzielnia Uczniowska „Szansa”
• Muzeum Regionalnego


Organizatorzy dziękują również służbom medycznym oraz policji i straży miejskiej za czuwanie nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. Dziękujemy wszystkim młodym artystom ze skawińskich szkół, ich nauczycielom, wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 6 za udzieloną pomoc od strony organizacyjnej.


Należy podkreślić, że w trakcie imprezy wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”, przeprowadzali „zbiórkę publiczną”
, której celem było zgromadzenie środków na wyposażenie pracowni terapii zajęciowej. Udało się zebrać kwotę 1 080,00 zł. Wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie, władze stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, widzowie i kibice dobrze się bawili. Wszystkim serdecznie gratulujemy zwycięstwa nad własną słabością. Wspaniałą zabawą udowodniliśmy, że życie wolne od nałogów może być piękne i ciekawe. Dziękując za wspólnie spędzony czas wyrażamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku.


Impreza stanowiła element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok.

Dodał: admin - 14-06-201910 Czytań - Drukuj

Wymiana młodzieży Szkoły Podstawowej nr 6

Wymiana młodzieży Szkoły Podstawowej nr 6
i Ernst Mach Gymnasium w Huerth


W drugiej połowie maja 22 uczniów z trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6, pod opieką pani Kingi Kowalskiej, Bernadetty Świder oraz Małgorzaty Wątorskiej, wyjechało na ośmiodniowe spotkanie z młodzieżą z Huerth, miasta partnerskiego Skawiny.
Więcej >>>Niemcy przywitali nas na lotnisku w Kolonii, skąd wspólnie udaliśmy się do Ernst Mach Gymnasium w Huerth. W budynku szkoły zostaliśmy przywitani przed rodziców uczniów niemieckich, którzy ugościli nas pysznym poczęstunkiem.

Następnego dnia spotkaliśmy się z nowym Dyrektorem zaprzyjaźnionej szkoły oraz Burmistrzem Miasta Huerth. Zaczęliśmy też wspólną pracę nad projektem „Co nas łączy, co nas dzieli –opowiadanie historii”. Naszym zadaniem było zaprezentować wiedzę o kraju partnera, którą poznajemy na lekcjach historii i wosu w szkole. Projekt naszej wymiany w wielu aspektach nawiązywał do idei Zjednoczonej Europy. Jego celem było głębsze zainteresowanie młodzieży polskiej i niemieckiej najbliższymi sąsiadami oraz uświadomienie istniejących stereotypów na temat obu narodów.


Jednym z punktów programu było zwiedzanie narodowo-socjalistycznego ośrodka szkoleniowego NSDAP – Vogelsang. Szkoleni tu młodzi ludzie byli fanatycznymi zwolennikami nazizmu i spośród nich mieli się wywodzić w przyszłości elitarni liderzy polityczni. Dziś, Vogelsang jest międzynarodowym miejscem pamięci, gdzie obok przekazywania historycznych faktów z czasów nazizmu podnosi się kwestie dotyczące obecnego życia społecznego.


Tradycyjnym już punktem programu było zwiedzanie Kolonii - tym razem poznawaliśmy najważniejsze zabytki i miejsca, uczestnicząc w grze miejskiej. Oczywiście na zwycięzców czekały nagrody.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją pobytu był wyjazd do parku rozrywki - Phantasialand, który mimo deszczowej pogody przysporzył uczestnikom wiele radości.

W ostatni wieczór miało miejsce pożegnalne spotkanie młodzieży, rodziców i opiekunów wymiany, w czasie którego młodzież przedstawiła przygotowane w ramach projektu prezentacje multimedialne.

We czwartek, przed wyjazdem na lotnisko zasadziliśmy kolejne drzewko przyjaźni i nadszedł moment rozstania. Na lotnisku w Kolonii nie obyło się bez łez i długich pożegnań.


Mamy już swoje przemyślenia z pobytu w Huerth. Spotkania takie stanowią dowód na to, iż historia nie powinna mieć wpływu na stosunki polsko-niemieckie. Przełamywaniu barier służy przede wszystkim pobyt w rodzinach, udział w ich codziennym życiu, ciepła atmosfera, co sprzyja nawiązaniu serdecznych relacji. Takie właśnie stosunki są dobrą drogą w przyszłość.


Nasz wyjazd nie byłby możliwy bez instytucji, które nas wsparły.


Projekt współfinansowany przez: Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz rodziców uczniów, biorących udział w wymianie.
Serdecznie Dziękujemy!

Podziękowania należą się również paniom Barbarze Rapucie i Agnieszce Kierzkowskiej, które w znaczący sposób włączyły się w organizację wymiany.
Dodał: admin - 14-06-201913 Czytań - Drukuj

VII edycja projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”
W piątek 7.06.18 r. odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.
Gala połączona była z przyznaniem nagród uczestnikom konkursu.
Łukasz Medyk i Maksym Pyrog z klasy 3F zostali laureatami konkursu.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły !!!

Dodał: admin - 12-06-201910 Czytań - Drukuj

"Nakręć się na pomaganie"
W roku szkolnym 2018/2019 zakończyliśmy akcję zbiorki zakrętek na rzecz podopiecznych "Fundacji Dar Serca" w Skawinie, aby wspomóc osoby potrzebujące pomocy.
Łącznie zebraliśmy 953 kg zakrętek. smiley
Wysokie wyniki indywidualne uzyskali następujący uczniowie: >>>


W klasach 1-2
Igor Makuch - 2c - 66,3 kg
Ada Cybula - 2c - 34 kg
Marcel Stawiński - 1b - 20,5 kg
Jakub Kukuła - 2a - 17,5 kg
Filip Dyrek - 1c - 13,5 kg
Wiktoria Ożóg - 2c - 12 kg
Karol Śliwa -1a - 9 kg
Wojciech Gasiński - 1c - 8,6 kg
Zuzanna Placek - 2a- 6,1kg
Mateusz Radwan - 2c - 5 kg


W klasach 4-8
Magdalena Czopek - 7a - 31 kg
Alicja Czopek - 5a - 27 kg
Michał Nowak- 7a - 21 kg
Eryk Kierzkowski - 8b - 16 kg
Dawid Daniel - 5a - 14 kg


Klasy gimnazjalne
Jakub Barcik - 3h - 101 kg
Sebastian Kania - 3f - 50 kg
Przemysław Wasilewski - 3f - 44 kg
Natalia Prochownik - 3a - 35 kg
Adam Foszcz - 3a- 27 kg
Weronka Cymerkiewicz - 3a- 25 kg
Błażej Burda- 3f - 19 kg
Mateusz Ciejka -3e - 17 kg

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy brali udział w akcji zbiórki zakrętek i dostrzegają wokół siebie osoby potrzebujące pomocy, dziękują: wolontariusze z klasy 3b (Gabrysia Caban, Zuzia Moskała, Wiktoria Zajda, Małgorzata Franczuk, Kinga Badura, Maciej Jastrzębski oraz szkolny koordynator, Anna Biegaj
Dodał: admin - 11-06-201917 Czytań - Drukuj

Zebrania z Rodzicami
Zapraszamy Wszystkich Rodziców na ostatnie w bieżącym roku szkolnym
ZEBRANIA Z RODZICAMI we wtorek 11 czerwca o godz. 17.30

Na zebraniach zostaną przekazane informacje o rocznych ocenach przewidywanych dla Uczniów.
Dodał: admin - 10-06-201913 Czytań - Drukuj

Zapraszamy 1 czerwca
Zapraszamy na XVI Imprezę Środowiskową
ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

która odbędzie się 1 czerwca w Parku Miejskim w Skawinie (plac przy Pałacyku "Sokół w godz. 12.00 - 17.00)
Dodał: admin - 30-05-201911 Czytań - Drukuj

Podróże po kulturze - Euroweek
Na początku maja grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 6 wyjechała na obóz językowy Euroweek do Kotliny Kłodzkiej w ramach realizacji zadania: „Podróże po kulturze”.

Tym razem w obozie uczestniczyły dwie grupy wiekowe:
młodsza (uczniowie klasy 5a) i starsza (ósmoklasiści i gimnazjaliści) pod opieką pań: Moniki Kulbackiej, Katarzyny Guzik i Pauliny Raczkowskiej-Papież oraz pana Ireneusza Borowińskiego.

Projekt był współfinansowany ze środków:

Więcej >>>


Był to czas, w którym doskonale udało się połączyć czynny wypoczynek z praktycznym poznawaniem i wykorzystaniem języka angielskiego w codziennych sytuacjach.


Grupy prowadzili wolontariusze, bardzo twórczy i kreatywni młodzi ludzie: Ezequiel Espinal Fernandez z Dominikany, Rodrigo Tejeida Tapia z Meksyku, Hermoine z Mjamaru, April z Chin i Romaito Azhar z Indonezji. Zamiast tradycyjnych lekcji zaproponowali oni naszym uczniom dobrą zabawę z językiem angielskim. W praktycznych grach i quizach młodzież poznawała słownictwo, uczyła się pracy zespołowej, przygotowywała prezentacje i odgrywała różne scenki. Uczniowie podejmowali także dyskusje na różne tematy. Język angielski towarzyszył też podczas zajęć ruchowych, czyli podczas tańców i podczas rozgrzewek. Osobną częścią zajęć było poznawanie krajów wolontariuszy w formie filmów i prezentacji multimedialnych. Było więc ciekawie, kreatywnie, ale przede wszystkim barwnie i aktywnie.


Zajęcia językowe udało się połączyć z aktywnym wypoczynkiem. Uczniowie mieli okazję poznać Góry Stołowe oraz zwiedzić Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Humory dopisywały i kolejny raz okazało się, że w wielokulturowej grupie można ciekawie i twórczo spędzać czas.

Dodał: admin - 22-05-201911 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 91 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do KLASY 1

Zapisy do KLASY 4 i KLASY 7

Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 8
SPInKA
Egzamin ósmoklasisty
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online
bullet 10916669 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail sp6@sp6skawina.pl
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła