Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w gimnazjum
BUS korabniki
GIMBUS
Witamy
ZASTĘPSTWA poniedziałek || wtorek || środa || czwartek || piątek ||

MASZYNA DO SZYCIA DLA "KRUSZYNEK"
Dnia 10 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum, którzy brali udział w realizacji projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, odwiedzili naszych Przyjaciół ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”.
W trakcie spotkania nasi uczniowie wręczyli „Kruszynkom” maszynę do szycia, zakupioną za pieniądze (1453,03zł) uzyskane ze zbiórki, która odbyła się na terenie naszej szkoły 6.04.2017 r. podczas zebrań z rodzicami.
Więcej >>>


Maszyna będzie stanowiła wyposażenie pracowni krawieckiej w nowo powstających Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie finansowe, a uczniom zaangażowanym w projekt za otwarte serca i czas poświęcony osobom niepełnosprawnym.

Uczniowie zaangażowani w projekt:
Adam Wiktoria, Bartyzel Oliwia, Bodek Nikola, Boroń Damian, Domiter Karolina, Dziedzic Nikola, Dąbrowa Weronika, Dybał Karolina, Gędzior Wiktoria, Kaim Helena, Katański Miłosz, Kokoszka Dawid, Kotula Klaudia, Kryda Alicja, Nieć Julia, Nieć Adam, Olszewska Natalia, Ostafin Marek, Paciorek Alicja, Rządzik Julia, Sławińska Natalia, Stokłosa Małgorzata, Such Kajetan, Strejczek Olga, Tyrała Gabriela, Tyrpa Michał, Wasilewski Przemysław, Wilk Karolina, Wyrwa Gabriela, Urban Daria smiley

Opiekunowie: Anna Kozana, Elżbieta Żmuda, Jolanta Nowak
Dodał: admin - 13-06-201710 Czytań - Drukuj

Ekologia w szkole
"Problem niewielki, odkręcamy butelki i otwieramy się na potrzebującego naszej pomocy i wsparcia człowieka".

Od 2013 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji w ramach Programu Charytatywno-Ekologicznego - pomagamy nie tylko przyrodzie, z której całkowity dochód z pozyskanego surowca wtórnego przekazywany jest wyłącznie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

W ubiegłych latach wspieraliśmy: Fundację Bez Tajemnic, Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", a w tym roku szkolnym Fundację Dar Serca.
Z prawdziwą przyjemnością informuję, że rok szkolny 2016/2017 jest dla naszej szkoły szczególny, ilość zebranych zakrętek przekroczyła jedną tonę (dokładnie 1005 kg).
Więcej >>>


------>>> galeria zdjęć <<<------

Raport zbiórki zakrętek w roku szkolnym 2016/2017:

Indywidualnie:
Katarzyna Burkat -3e -59 kg
Patryk Blak - 3d - 58 kg
Marcin Rzepka - 2i - 53 kg
Małgorzata Stokłosa - 3h - 53 kg
Maciej Bryl - 3d - 43 kg
Jakub Barcik - 1a - 37 kg
Julia Balon - 3g - 27 kg
Dawid Stopa - 3b - 25kg
Oliwia Bartyzel - 3d - 20 kg
Mikołaj Żmuda- 3h - 20 kg
Igor Frączek -3a- 20 kg
Damian Mej - 3h 18 kg
Klaudia Blak - 3i - 17 kg
Przemysław Wasilewski - 1f - 15 kg
Adrianna Papież - 3e - 13 kg
Kacper Bezak - 3c - 13 kg
Mikołaj Jaśkowiak - 3d- 13 kg

Klasowo (największa ilość):
w klasach pierwszych :1a- 77 kg, 1b - 37 kg, 1f - 34 kg
w klasach drugich : 2i - 82 kg, 2b - 49 kg, 2g - 34 kg
w klasach trzecich : 3d - 163 kg, 3h - 113 kg, 3e - 84 kg


Akcję zbiorki zakrętek wspólnie z koordynatorem przeprowadzili uczniowie klasy 3i.
Na szczególne wyróżnienie zasługują : Martyna Guzik, Wiktoria Łękawska, Klaudia Blak, Damian Prochownik.
Dziękuję wszystkim uczniom (tym wymienionym powyżej i tym, którzy nie zostali wymienieni, a również mają swój udział w darze serca i dostrzegają wokół siebie osoby potrzebujące pomocy) - Anna Biegaj.
Dodał: admin - 13-06-201711 Czytań - Drukuj

Gimnazjaliści na „Euroweek”
Pod koniec maja czterdziestoosobowa grupa naszych gimnazjalistów wyjechała do Kotliny Kłodzkiej na obóz językowy „Euroweek” pod opieką Pauliny Raczkowskiej Papież, Anety Wasilewskiej i Katarzyny Guzik oraz koordynatora językowego Grażyny Śmiałek. Pięciodniowy, wypełniony zajęciami czas minął błyskawicznie, zwłaszcza że przez cały czas pobytu dopisywała słoneczna pogoda.

--------------->>> galeria zdjęć <<<--------------

Więcej >>>


„Euroweek” jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.


Liderami naszej grupy byli Alok z Indii i Viola z Ugandy. Wspomagali ich w pracy wolontariusze z Kenii, Peru, Estonii, Ukrainy i Chin. Zajęcia prowadzone były bardzo aktywnie, tak więc młodzież mogła porozumiewać się w języku angielskim przez cały czas i oswajać się z nowymi zagadnieniami, a przede wszystkim poznawać kraje i kulturę narodów osób prowadzących. Nic więc dziwnego, że wszyscy błyskawicznie zaprzyjaźnili się i radośnie spędzali czas w ramach napiętego programu zajęć.


W program obozu udało się również wpisać wycieczki. Tak więc gimnazjaliści z „jedynki” zdobyli Szczeliniec, zwiedzili Twierdzę Kłodzko, a także odbyli wyprawę podziemnymi korytarzami Kopalni Złota w Złotym Stoku. Było więc barwnie, ciekawie i kolorowo.


Wspaniałe wrażenia, ciekawe zajęcia i nowe, międzynarodowe przyjaźnie na długo zostaną w pamięci młodych uczestników. Wielu uczniów deklaruje udział w kolejnej edycji „Euroweek”. Tak więc, do następnego razu!
Dodał: admin - 08-06-20177 Czytań - Drukuj

Wymiana młodzieży

Wymiana młodzieży Gimnazjum nr 1 w Skawinie i Ernst Mach Gymnasium Hürth

W pierwszych tygodniach maja młodzież z Gimnazjum nr 1 w Skawinie wraz z opiekunami p.B.Raputą, p.K.Kowalską i p.M.Wątorską w ramach rewizyty odwiedziła Partnerskie Miasto Skawiny Hürth, realizując wspólnie z gimnazjalistami niemieckimi projekt pt."Taniec teatralny".

--------------->>> galeria zdjęć <<<--------------

Więcej >>>


Wstępem do realizacji projektu była powitalna dyskoteka w Centrum Młodzieży. W ramach przedsięwzięcia pod okiem profesjonalnego trenera, Timo, uczniowie przygotowywali grupowy, międzynarodowy układ taneczny, który został uwieczniony nagraniem teledysku. Prezentacja układu oraz teledysku odbyła się na pożegnalnym spotkaniu, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Występ zakończył się owacjami na stojąco i oczywiście „bis”.

Podczas pobytu w Niemczech skawińscy uczniowie zwiedzali Kolonię, której niewątpliwą atrakcją jest znana w całej Europie gotycka katedra. Panoramą miasta mogli się zachwycać z kolejki linowej nad Renem. Ponadto odwiedzili wystawę tańca, gdzie przekonali się, jak trudno uchwycić taniec (ruch) na obrazie, rysunku i zdjęciu.
Jednak najatrakcyjniejszym punktem programu wizyty w Hürth była całodniowa wycieczka do Parku Rozrywki Phantasialand w Brühl i szaleństwo na rollercoasterach. Nawet kapryśna pogoda nie zepsuła nikomu wspaniałej zabawy. Uczestnicy wymiany gościli również w Ratuszu, gdzie odbyło się bardzo sympatyczne spotkanie z Burmistrzem Hürth, Waltherem Boeckerem. Pan burmistrz powitał nas w języku polskim, następnie grupa została zaproszona na poczęstunek i obdarowana upominkami.

Czas mija szybko. Po tygodniowym pobycie w Niemczech trudno było się rozstać na kolońskim lotnisku, jak zwykle polały się łzy…., Ale zawiązane przyjaźnie na pewno przetrwają, a do wspólnie spędzonych chwil jeszcze niejeden raz młodzież będzie powracać… .

Dziękujemy osobom i instytucjom dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w wymianie:
- Rodzicom,
- Opiekunom niemieckim: Annie Mehlich, Bernhardowi Streerath,
- Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM),
- Urzędowi Miasta i Gminy Skawina,
- UKS „Jedynka”.

Uczestnicy wymiany oraz opiekunowie
Barbara Raputa, Kinga Kowalska, Małgorzata Wątorska


Dodał: admin - 08-06-20177 Czytań - Drukuj

Zebrania z Rodzicami
Zapraszamy Wszystkich Rodziców na ostatnie w bieżącym roku szkolnym
ZEBRANIA Z RODZICAMI w poniedziałek 12 czerwca
klasy II o godz. 17.00
klasy I i III o godz. 17.30

Na zebraniach zostaną przekazane informacje o rocznych ocenach przewidywanych dla Uczniów.
Dodał: admin - 07-06-20175 Czytań - Drukuj

Zachowaj Trzeźwy Umysł
W sobotę 20 maja, w Parku Miejskim w Skawinie odbyła się XIV impreza środowiskowa zrealizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz obejrzenia: --->>> galerii zdjęć <<<---
Więcej >>>


Założeniem organizatorów Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Gimnazjum Nr 1 w Skawinie przy współpracy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie było stworzenie możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, do radosnego bycia razem, bliżej siebie – bliżej dziecka.
Przedsięwzięcie to było radosnym elementem Skawińskich Dni Profilaktyki, którym przyświeca motto „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

Imprezę uroczyście rozpoczęli przedstawiciele organizatorów imprezy: Sekretarz Gminy Skawina Ewa Szczepanik, Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, Marek Marzec Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Urszula Osielczak Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Skawinie i Joanna Józefczyk – Janek – Vice Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Skawinie jednocześnie prowadząca imprezę – życząc wszystkim uczestnikom sukcesu w zawodach i dobrej zabawy.

Wszystkich, którzy zechcieli aktywnie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów zabawach czekało wiele atrakcji.
W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży – uczniów szkół z terenu miasta i gminy, które w ten sposób identyfikowały się z ideą imprezy i budowały wizerunek szkoły aktywnej społecznie i zaangażowanej w życie środowiska lokalnego. Wśród uczniów prezentujących swój dorobek artystyczny znaleźli się:

-->> Grupa taneczno – wolkalna ze Szkoły Podstawowej nr 1
-->> Grupy taneczne za Szkoły Podstawowej nr 2
-->> Wokaliści ze Szkoły podstawowej nr 2:
- Maja Sułdecka,
- Karolina Marzec,
- Kacper Szczurek

-->> Pianistka - Beata Kołodziej reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 2
-->> Uczniowie Szkoły Muzycznej 1 st.:
- Tomasz Kapusta – puzon,
- Weronika Żak - klarnet,
- Konrad Szczyrbak – trąbka

-->> Grupa taneczna z Gimnazjum nr 1
-->> Igor Frączek – wokalista z Gimnazjum nr 1
-->> Nikola Florczyk i Konrad Drożdż ze szkoły tanca Elita
-->> Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza” z Litwy
-->> Pianista – Michał Janek

Poza występami dzieci i młodzieży odbyły się również animacje dla dzieci, zabawy językiem angielskim oraz akcja "Wierny przyjaciel za darmo".

Konkurencje sportowe rozpoczął „bieg skrzatów”
– najmłodszych dzieci w wieku do 6 lat. Walka okazała się niezwykle ambitna i zaciekła. Następnie startowały dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. wyniki biegów w załączniku! W ramach imprezy odbyło się również współzawodnictwo rodzin polegające na wykonaniu drużynowo konkurencji sprawnościowych. Do konkurencji tych zgłosiło się ponad 17 rodzin, składających się z dwojga dzieci i jednej osoby dorosłej. I miejsce zajęła rodzina Państwa Dudziak, II miejsce Rodzina Państwa Ponikiewicz, III miejsce Rodzina Państwa Klimczyk.

W tej części również organizatorzy zaplanowali i zrealizowali również wiele konkursów dla dzieci i całych rodzin. Były to: malowanie twarzy, plenerowy konkurs plastyczny, gra wielkoformatowa „kółko i krzyżyk”.

Sobotnia impreza była okazją do nagrodzenia zwycięzców konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Gimnazjum Nr 1 w Skawinie na pracę plastyczną, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Dobra rodzina – radości przyczyna” adresowanego do uczniów wszystkich przedszkoli i szkół Gminy Skawina. Imprezie towarzyszyła galeryjka nagrodzonych prac przygotowana w specjalnym namiocie obok stoiska Centrum Wspierania Rodziny. Nagrodzono również zwycięzców konkursu multimedialnego „Zdrowie masz tylko jedno” zorganizowanego w Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów imprezy, dorośli mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z ofertą i działalnością Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w specjalnie przygotowanym na tą okazję stoisku promocyjnym. Pracownicy Centrum dystrybuowali materiały informacyjne i edukacyjne (broszury, ulotki, informatory i inne) oraz gadżety promujące kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz „No promil, NO PROBLEM”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bajki terapeutyczne wydane nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie poprzez Centrum Wspierania Rodziny oraz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.


Szczególnym momentem imprezy był bieg sztafety honorowej, składającej się z czteroosobowych drużyn jednej profesji lub podmiotu środowiska lokalnego. Do sztafety zgłosiły się zespoły:
-->> Radnych Rady Miejskiej w Skawinie
-->> Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie
-->> Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
-->> Prawicowego Bloku Samorządowego Skawina
-->> Pracowników i Sympatyków Centrum Wspierania Rodziny
-->> Nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Skawinie
-->> Towarzystwa Przyjaciół Skawiny
-->> Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
-->> Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II w Korabnikach
-->> „Sztafeta Niebieskiego Misia” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
-->> Stowarzyszenie „Równa szansa”
-->> Rodzinny Ogród Działkowy „Podgórki”
-->> Środowiskowy Dom Samopomocy
-->> Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”
-->> Przedszkole ZIPI „Inkluzja”
-->> Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cedronu
-->> Grupa „Dzieci są ważne”
-->> Przedszkole „Parkowe Skrzaty”
-->> Klub Sportowy Optima Skawina

Samozaparcie, wola walki i chęć dobrej zabawy motywowały zawodników do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu.
Ostatecznie w finale znalazły się 4 drużyny, które po zaciętej walce zdobyły następujące lokaty:
Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Skawina
Ochotnicza Straż Pożarna II Korabniki
Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Prawicowy Blok Samorządowy


Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i okolicznościowe medale. Warto zaznaczyć, że wręczono również specjalną statuetkę dla najbardziej walecznej sztafety, która trafiła do zespołu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”

Aby podkreślić zaangażowanie pozostałych sztafet przyznano również humorystyczne tytuły:
-->> Sztafety najbardziej walczącej – Stowarzyszenie „Kruszynki”
-->> Sztafety biegnącej najbardziej tanecznym krokiem – Stowarzyszenie Partnerstwa Miast
-->> Najwierniejszej sztafety – Towarzystwo Przyjaciół Skawiny
-->> Sztafety najpiękniej prezentującej się – Środowiskowy Dom Samopomocy


Oprócz atrakcyjnych nagród za zajęcie czołowych miejsc w każdym współzawodnictwie rozlosowane zostały nagrody specjalne: dwa tablety ufundowane przez Burmistrza – wśród uczestników konkurencji rodzinnych, dwie pary bezprzewodowych słuchawek multimedialnych, ufundowane przez dyrektora Gimnazjum nr 1 w Skawinie – wśród uczestników biegów i młodzieży,

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wspomogło wielu społecznie odpowiedzialnych i zaangażowanych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Szczególne wyrazy wdzięczności organizatorzy kierują do zarządów i właścicieli firm:
· Bank Zachodni WBK
· Lajkonik
· Studio fryzjerskie JOKI – KOMA, ul. Sikorskiego 13
· Centrum Helen Doron
· Pizzeria Calzone
· Piekarnia Szarlotka w Zelczynie
· Piekarnia Dom Chleba
· Spółdzielnia Uczniowska „Szansa”
· Sara – Skakanki

Dziękujemy również służbom medycznym oraz policji i straży miejskiej za czuwanie nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom ze skawińskich szkół, ich nauczycielom, wolontariuszom z Gimnazjum nr 1 za udzieloną pomoc od strony organizacyjnej. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, widzowie i kibice dobrze się bawili. Wszystkim serdecznie gratulujemy zwycięstwa nad własną słabością. Wspaniałą zabawą udowodniliśmy, że życie wolne od nałogów może być piękne i ciekawe.
Dziękując za wspólnie spędzony czas wyrażamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku !!!

Dodał: admin - 01-06-20176 Czytań - Drukuj

Spotkania młodych biologów na UJ
Mija kolejny rok współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, dający uczniom możliwość rozwijania zainteresowań w ramach spotkań na pograniczu biologii, chemii i fizyki.
Uczniowie z klas: 1B, 2G, 3C, 3I, 3D, w ramach swojego wolnego czasu, brali udział w następujących spotkaniach tematycznych:
- Wszystkie kolory świata roślin.
- Jak światło niebieskie z komórek, tabletów / komputerów wpływa na sen?
- Broń ofensywna drożdżaków.
- Komórkowe autostrady.


Rok szkolny 2016/2017 zamknie wizyta w Ogrodzie Botanicznym i wycieczka ornitologiczna (zajęcia odbędą się w czerwcu, na które zaprasza koordynator Anna Biegaj).
Dodał: admin - 26-05-20178 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 60 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 2
SPInKA
Projekt edukacyjny
DLA KLAS 3
SPInKA
Egzamin gimnazjalny
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online
bullet 5488282 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail gim1@poczta.fm
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum