Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w gimnazjum
BUS korabniki
GIMBUS
Witamy
ZASTĘPSTWA poniedziałek || wtorek || środa || czwartek || piątek ||

Potrzebna Twoja pomoc!

Prosimy każdego kto może o pomoc dla maleńkiego Bruna - chłopczyka, który dopiero ma się narodzić.
Bruno jest wnuczkiem wieloletniego Przyjaciela naszej szkoły Pana Zdzisława Samborskiego oraz synkiem absolwentki naszego Gimnazjum – Ani.
Pan Zdzisław nie szczędzi swoich sił by pomagać innym, również uczniom naszej szkoły i ich rodzicom.
Teraz On i Jego rodzina potrzebują naszych otwartych serc, by ratować ich największy Skarb. Przyszedł czas, by dobrzy i pomocni ludzie doświadczyli teraz naszego wsparcia.

Szczegółowe informacje i link do pomocy znajdują się poniżej
--- --- >>> LINK DO STRONY <<< --- ---
Dodał: admin - 12-01-20185 Czytań - Drukuj

Jasełka szkolne
W piątek 22 grudnia w ostatnim przedświątecznym dniu zajęć szkolnych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 mieli okazję obejrzeć jasełka szkolne pt. „Daleka droga do Betlejem”. Historia narodzin Jezusa została opowiedziana z perspektywy odwiecznej walki dobra ze złem. W spektaklu agenci piekła prześcigają się w pomysłach na to, jak nie dopuścić, aby po raz kolejny na ziemi świętowano Boże Narodzenie.

Przedstawienie to jest absolutnie wyjątkowe, ponieważ zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom "Kruszynki".
Wszyscy aktorzy pracowali od początku października pod kierunkiem nauczycieli: p. Jolanty Nowak, p. Lidii Nowak, p. Anny Kozany, p. Bernadetty Świder i p. Elżbiety Żmudy przy współpracy p. Zofii Jakubowskiej (prezesa Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom "Kruszynki").Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć nasze jasełka serdecznie zapraszamy:
14.01.18 godz. 16:00 sala teatralna przy kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie
19.01.18 godz. 16:30 Pałacyk Sokół w Skawinie

--- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Dodał: admin - 08-01-20185 Czytań - Drukuj

Drodzy Czytelnicy!
Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w większości wybrane przez Was podczas Szkolnych Wyborów Książek. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 787 woluminów. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych książek do naszej biblioteki.

Wśród różnorodnych akcji czytelniczych największą popularnością cieszył się Grudniowy Maraton Głośnego Czytania wynoszący 320 minut i poświęcony szczególnie literaturze podróżniczej, reportażom z rejsu dookoła świata 14-latki, z Rio Anacondy, Tajlandii, Amazonki itd., lubianej fantasy, jak również poezji.

Przeprowadziliśmy akcję czytelniczą w trzech klasach I – „Gimnazjaliści czytają pierwszoklasistom- czytanie na dywanie”. Nasi najmłodsi uczniowie byli zasłuchani, zapatrzeni w czytające im starsze koleżanki i kolegów.
--- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Dodał: admin - 05-01-20185 Czytań - Drukuj

Kolejna edycja warsztatów tanecznych.
W grudniu zakończyła się w Naszej Szkole kolejna edycja warsztatów tanecznych organizowanych pod hasłem „Zadziw Świat”. Warsztaty są realizowane już od trzech lat przy współudziale środków pozyskanych z Budżetu Miasta i Gminy Skawina oraz od sponsorów prywatnych. Zajęcia odbywały się, co dwa tygodnie począwszy od początku października i były dedykowane młodym sympatykom tańca z naszej szkoły oraz okolicznych szkół podstawowych.

W tym roku uczestnicy przygotowywali układy w stylach: Bollywood i Hip hop, które zaprezentowali 7 grudnia na Koncercie „Zadziw Świat Odkrywamy Talenty” jako występy niespodzianki.
Tegoroczne uczestniczki, dziewczęta ze Szkół Podstawowych nr 2 oraz nr 6 pracowały pod kierunkiem instruktorów tańca i choreografów Krakowskiego Studia Tańca SK ART: pani Anity Tomana-Kamińskiej oraz pana Krystiana Chorążaka.

Wszystkim młodym tancerkom dziękujemy i życzymy wielu miłych wrażeń związanych z rozwijaniem ich pasji, natomiast tych wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny, zapraszamy serdecznie na warsztaty tańca w przyszłym roku.

--- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Dodał: admin - 05-01-20185 Czytań - Drukuj

ZINTEGROWANA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA W SP NR 6
Do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa "Bezpieczne Gimnazjum" nasza szkoła przystąpiła już w roku szkolnym 2003/2004. Projekt Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa realizowany jest od 2004 roku w placówkach oświatowych na terenie województwa małopolskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Jego celem są działania na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Placówka oświatowa, która realizowała założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" przez okres co najmniej 7 lat i przeszła pozytywnie audyty kontrolne otrzymuje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji tytuł "Lider Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" potwierdzający przygotowanie do samodzielnej kontynuacji projektu przez placówkę oświatową.
Więcej >>>


Nasza szkoła uczestniczyła w tym projekcie od samego początku. Przez kolejne lata wspólnie z partnerami projektu, tworzyliśmy system działań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią.

Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole, profilaktyka w zakresie tzw. zachowań ryzykownych oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa, jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Działania podejmowane w ramach realizacji projektu ZPB polegały także na kształtowaniu w uczniach postawy współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne. Działania te udoskonalaliśmy, poszerzaliśmy, a ich realizacja i nasze zaangażowanie zostało wysoko ocenione.

W roku 2005 przyznano nam po raz pierwszy Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Przez kolejne lata doskonaliliśmy i rozszerzaliśmy wachlarz działań podejmowanych w celu nieustannego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa naszych uczniów. Działania te dostosowaliśmy do zmieniającej się rzeczywistości, a przede wszystkim do potrzeb uczniów, co owocowało przyznawaniem przez kolejne lata (od 2005 roku) Certyfikatów „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, aż do uzyskania zaszczytnego Tytułu Lidera Projektu. W dniu 18 grudnia 2015 roku nasze gimnazjum otrzymało tytuł Lidera Projektu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

Na bieżąco diagnozujemy zagrożenia, aktualizujemy zadania, obszary działania. Dbamy o promocję projektu podczas spotkań z uczniami, rodzicami, partnerami oraz na stronie internetowej szkoły.

Dodał: admin - 02-01-20185 Czytań - Drukuj

Podróże po kulturze – dni wolontariatu
W przedświątecznym tygodniu odwiedzili nas niecodzienni goście - wolontariusze fundacji „EUROWEEK”: Viola Jil z Ugandy i Daniel Olivier z Peru.
Przez dwa kolejne dni prowadzili interaktywne zajęcia z uczniami naszej szkoły w języku angielskim.
Była to niezwykła okazja do poznania kultur narodów innych niż europejskie.
--- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Więcej >>>


Jak barwne i ciekawe są kraje Violi i Oliviera nasi uczniowie przekonali się słuchając opowieści ilustrowanych prezentacjami, filmami i muzyką. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się historie związane z obyczajami.
Gimnazjaliści mieli szansę ubrać się w tradycyjny strój weselny państwa młodych i szczegółowo odtworzyć zwyczaje ślubne środkowej Afryki. Fascynujące okazały się również ciekawostki geograficzne Ameryki Południowej, zwłaszcza historie związane z inkaskim Machu Picchu i Tęczowymi Górami w Andach.
Młodzież bardzo chętnie dyskutowała z wolontariuszami na różne tematy codziennego życia, z zaciekawieniem porównywała obyczaje polskie z peruwiańskimi czy afrykańskimi. Młodsi uczniowie bardzo chętnie podejmowali gry i zabawy, a najbardziej spodobał im się „skok lamy”.

Pod koniec drugiego dnia reporterki telewizji Szkoła Plus Ekstra oraz przedstawiciele klas starszych przeprowadzili wywiad z Violą i Danielem. Było więc wesoło, serdecznie i miło, nic dziwnego, że pożegnaniom nie było końca.

Już niebawem relacja z wizyty w telewizji Szkoła Plus Ekstra – zapraszamy!

Dodał: admin - 21-12-20176 Czytań - Drukuj

Zadziw Świat Odkrywamy Talenty
7 grudnia odbyła się w Naszej Szkole już XVI odsłona Koncertu "Zadziw Świat Odkrywamy Talenty"
W tym roku po raz pierwszy oprócz gimnazjalistów mogliśmy podziwiać najmłodszych artystów: uczniów klas pierwszych i czwartych Szkoły Podstawowej nr 6, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze śpiewem, tańcem i muzyką.
--- --- >>> zobacz galerię zdjęć <<< --- ---
Więcej >>>


Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach:

Instrumentaliści:
Wiktoria Sipowicz kl. 1a,
Mateusz Radwan kl. 1c,
Patryk Novosel kl. 7b,
Nikola Mazgaj kl. 2 i.

Wokaliści:
Marysia Buda kl. 1a,
Nikola Szczygieł kl. 4a,
Adrianna Krużel kl. 4a,
Katarzyna Gasz kl. 2d,
Emilia Kunicka kl. 2b,
Magdalena Żylińska kl. 2i,
Justyna Kozłowska kl. 2d,
Aleksandra Pitala kl. 3b,
Natalia Małek kl. 3b.

Tancerze:
Emilia Pilszak, Karolina Harabasz, Kasia Nemś, i Nikola Brajczewska uczennice klasy 3h;
Alicja Gręda i Natalia Kowalik uczennice klasy 3G;
Karolina Dybał kl. 2h;
Agnieszka Małysa kl. 2h.


Publiczność, która bardzo licznie przybyła na prezentacje artystyczne naszych uczniów, miała okazję zobaczyć również dwa ciekawe występy niespodzianki. Były to układy taneczne w stylach Bollywood i Hip hop przygotowane przez uczennice naszej szkoły oraz szkoły podstawowej nr 2
w Skawinie, na trwających od września warsztatach tańca nowoczesnego. Warsztaty taneczne to projekt realizowany w Naszej Szkole już od trzech lat przy współudziale środków finansowych pozyskanych z Budżetu Miasta i Gminy Skawina.

W tym roku dziewczęta przygotowały występ pod kierunkiem nieocenionych instruktorów tańca studia SK ART. z Krakowa, pani Anity Tomana-Kamińskiej oraz pana Krystiana Chorążaka.
Nad miłą atmosferą wieczoru oraz sprawnym przebiegiem występów czuwały nasze konferansjerki Anna Nytko, Zuzanna Kacprzak oraz Julia Żmuda
- uczennice klas gimnazjalnych.

Na zakończenie wszyscy młodzi artyści otrzymali nagrody i miłe upominki, które wręczyła Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 Pani Urszula Osielczak oraz Pani Joanna Józefczyk-Janek.

Serdecznie dziękujemy

Dodał: admin - 21-12-20176 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 66 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 2
SPInKA
Projekt edukacyjny
DLA KLAS 3
SPInKA
Egzamin gimnazjalny
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online
bullet 6071389 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail gim1@poczta.fm
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum