Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w gimnazjum
BUS korabniki
GIMBUS
Witamy
ZASTĘPSTWA poniedziałek || wtorek || środa || czwartek || piątek ||

to była JUŻ XV odsłona imprezy "Zachowaj trzeźwy umysł"
W sobotę, 26 maja, w Parku Miejskim w Skawinie odbyła się XV Jubileuszowa impreza rodzinna zrealizowana w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Założeniem organizatorów UMiG w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz CKiS w Skawinie było stworzenie możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny.

Przedsięwzięcie to było radosnym elementem Skawińskich Dni Profilaktyki, którym przyświeca motto „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.
RELACJA z imprezy --->>>Imprezę uroczyście rozpoczęli przedstawiciele organizatorów imprezy: Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, Marek Marzec Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Urszula Osielczak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie oraz prowadząca imprezę Joanna Józefczyk-Janek, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr6 w Skawinie jednocześnie prowadząca imprezę – życząc wszystkim uczestnikom sukcesu w zawodach i dobrej zabawy.

Wszystkich, którzy zechcieli aktywnie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów zabawach czekało wiele atrakcji. W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy instrumentalne, wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży – uczniów szkół z terenu miasta i gminy, które w ten sposób identyfikowały się z ideą imprezy i budowały wizerunek szkoły aktywnej społecznie i zaangażowanej w życie środowiska lokalnego. Wśród uczniów prezentujących swój dorobek artystyczny znaleźli się:

- Izabela Pac SP6
- Ada Krużel SP6
- Karolina Gałka i Igor Zieliński Szkoła Tańca Elita
- Nikola Szczygieł SP6
- Marysia Buda SP6
- Beata Kołodziej i Michał Janek SM 1stopnia
- Zespół taneczny z SP6 oraz SP w Zelczynie
- Klaudia Gadziała Szkoła Tańca Elita
- Wiktoria Tylek i Kacper Raputa Szkoła Tańca Elita
- Nikola Mazgaj SP6
- Grupa taneczna „Bollywood”
- Zespół „Per Git” SM 1 stopnia
- Zespół taneczny z SP 3
- Lena Tatara z SP 3


Poza występami dzieci i młodzieży odbyły się również animacje dla dzieci, oraz zabawy językiem angielskim zorganizowane przy współudziale szkoły językowej Leaderschool, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

Konkurencje sportowe rozpoczął „bieg skrzatów” – najmłodszych dzieci w wieku do 6 lat, które dla upamiętnienia 100-lecia Niepodległości biegły w biało – czerwonych czapeczkach. Następnie startowały dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. W ramach imprezy odbyło się również współzawodnictwo rodzin polegające na wykonaniu drużynowo konkurencji sprawnościowych. Do konkurencji tych zgłosiło się 25 rodzin, składających się
z dwojga dzieci i jednej osoby dorosłej. I miejsce zajęła rodzina Państwa Dudziak, II miejsce Rodzina Państwa Kołodziej, III miejsce Rodzina Państwa Maślanka.


Sobotnia impreza była także okazją do nagrodzenia zwycięzców gminnego konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Skawinie na pracę plastyczną, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Czas wolny z Rodziną zawsze spędzamy, bardzo się mocno wszyscy kochamy” adresowanego do uczniów wszystkich przedszkoli i szkół z terenu Gminy Skawina. Imprezie towarzyszyła galeryjka nagrodzonych prac. Nagrodzono również zwycięzców konkursu multimedialnego „Zdrowie masz tylko jedno” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie.


Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów imprezy, dorośli mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z ofertą i działalnością Centrum Wspierania Rodziny
w Skawinie, w specjalnie przygotowanym na tą okazję stoisku promocyjnym. Pracownicy Centrum dystrybuowali materiały informacyjne i edukacyjne (broszury, ulotki, informatory
i inne) oraz gadżety promujące kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz „No promil, NO PROBLEM”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się poszczególne edycje bajek terapeutycznych wydanych nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.

Szczególnym momentem imprezy był bieg sztafety honorowej, składającej się
z czteroosobowych drużyn jednej profesji lub podmiotu środowiska lokalnego. Do sztafety zgłosiły się zespoły:

1. Radnych Rady Miejskiej w Skawinie
2. Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II w Korabnikach
3. Fundacji Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie
4. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Kruszynki”
5. Stowarzyszenie „Razem dla wszystkich” w Jurczycach
6. Stowarzyszenie: „Równa Szansa”
7. Fundacja „INKLUZJA” Edukacja Włączająca
8. Towarzystwa Przyjaciół Skawiny
9. Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
10. Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie
11. Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
12. „Sztafeta Niebieskiego Misia” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
13. Związek Nauczycielstwa Polskiego
14. Stowarzyszenie „Dzieci są ważne”
15. Drużyna piłkarzy ręcznych MTS Piast team 1
16. Drużyna piłkarzy ręcznych MTS Piast team 2Samozaparcie, wola walki i chęć dobrej zabawy motywowały zawodników do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Ostatecznie w finale znalazły się 4 drużyny, które po zaciętej walce zdobyły następujące lokaty:
1. MTS Piast team 1
2. MTS Piast team 2
3. Stowarzyszenie „Równa Szansa” oraz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie


Wszystkie drużyny startujące w „sztafecie” otrzymały dyplomy i okolicznościowe medale
z „biało czerwoną wstążką” dla upamiętnienia 100-lecia Niepodległości. Warto zaznaczyć, że wręczono również specjalną statuetkę dla najbardziej walecznej sztafety, która po raz kolejny trafiła do zespołu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”.

Organizatorzy zaplanowali i zrealizowali również wiele konkursów dla dzieci i całych rodzin. Były to: malowanie twarzy, plenerowy konkurs plastyczny, gra wielkoformatowa „kółko i krzyżyk” puszczanie baniek mydlanych, koło fortuny itp.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wspomogło wielu społecznie odpowiedzialnych i zaangażowanych sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują. Szczególne wyrazy wdzięczności organizatorzy kierują do zarządów i właścicieli firm:

-> Pana Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
-> Pana Senatora RP Marka Pęka
-> Szkoły językowej Leader School w Skawinie
-> Bahlsen sp. z o. o
-> Pizzerii Calzone
-> Piekarni J.M. Dąbrowscy
-> Piekarnia „Dom Chleba”
-> Spółdzielnia Uczniowska „Szansa”,
-> Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6

Organizatorzy dziękują również służbom medycznym oraz policji i straży miejskiej za czuwanie nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. Dziękujemy wszystkim młodym artystom ze skawińskich szkół, ich nauczycielom, wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 6 za udzieloną pomoc od strony organizacyjnej.


Należy podkreślić, że w trakcie imprezy wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”, przeprowadzali „zbiórkę publiczną”, której celem było zgromadzenie środków na wyposażenie pracowni terapii zajęciowej. Udało się zebrać kwotę 1106,00 zł oraz 15 EURO. Wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie, władze stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania .

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, widzowie i kibice dobrze się bawili. Wszystkim serdecznie gratulujemy zwycięstwa nad własną słabością. Wspaniałą zabawą udowodniliśmy, że życie wolne od nałogów może być piękne i ciekawe. Dziękując za wspólnie spędzony czas wyrażamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku.


Impreza stanowiła element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok.

Dodał: admin - 08-06-20184 Czytań - Drukuj

świetlica w SP6 jest na 6 :):):)
CERTYFIKAT : Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.

W dniach 12.09.2017 r. - 31.03.2018 r. świetlica szkolna reprezentowana przez wychowawców: Jolantę Szumny oraz Aleksandrę Porębską brała udział w konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Celem konkursu było ukazanie świetlicy szkolnej, jako miejsca dla edukacji, rozwoju i zabawy. Warunkiem otrzymania certyfikatu było wykonanie poszczególnych zadań oraz udokumentowanie ich w formie prac plastycznych, zdjęć, sprawozdań oraz przesłanie do jury konkursu.
Więcej >>>


Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną prowadzeni przez wychowawców oprócz działań wynikających z planu pracy świetlicy, realizowali zadania konkursowe takie, jak:

-> Bezpieczne zabawy zimowe!
-> Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę – akcja ogólnoszkolna.
-> Karnawał w szkole – projekt i przygotowanie masek karnawałowych.
-> Tradycje Świąt Wielkanocnych.
-> Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej.
-> Jestem tolerancyjny.
-> Savoir vivre w szkole – kultura osobista wizytówką każdego z nas.

Wychowawcy świetlicy w ramach samodoskonalenia uczestniczyli w kursie kończącym się egzaminem, którego tematyka związana była z celami i zasadami pracy świetlicy szkolnej oraz z metodami i formami prowadzenia zajęć świetlicowych w sposób atrakcyjny dla uczniów.

Jury dokonało oceny przesłanych prac i sprawozdań na 100% możliwych punktów i bez wątpliwości stwierdziło, że świetlica działająca w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie jest miejscem sprzyjającym edukacji, rozwojowi i zabawie! smiley smiley smiley
Dodał: admin - 27-05-20184 Czytań - Drukuj

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ
22 maja w Ochojnie odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej na boiskach trawiastych.
Drużyny podzielone zostały na 2 grupy. Świątniki, Skawina i Rząska w jednej, Liszki, Wołowice i Krzeszowice w drugiej.
Wyniki >>>> Grupa A
Rząska - Skawina 1 : 1 (Orłoś)
Rząska - Świątniki 0 : 2
Świątniki - Skawina 2 : 2 (Orłoś 2)

> Grupa B
Liszki - Wołowice 0 : 2
Wołowice - Krzeszowice 0 : 2
Liszki - Krzeszowice 3 : 0

> Półfinały:
Liszki - Skawina 0 : 1 (Orłoś)
Krzeszowice - Świątniki 0 : 1

> Finał:
Świątniki - Skawina 2 : 0

> Drużyna wystąpiła w składzie:

Wróblewski Krzysztof
Orłoś Wiktor (4 bramki)
Doroz Dawid
Urban Dominik
Weiss Szymon
Kamiński Rafał
Płonka Jakub
Torba Artur
Stokłosa Karol
Boroń Krystian
Szopa Bartosz
Mej Norbert

Gratulujemy smiley

Dodał: admin - 24-05-20184 Czytań - Drukuj

Konkurs plastyczny
Przedstawiamy listę uczestników nagrodzonych w konkursie plastycznym
„Czas wolny z Rodziną zawsze spędzamy, Bardzo się mocno wszyscy kochamy”.

Kolejność jest przypadkowa. Rozdanie nagród odbędzie się podczas imprezy „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 26.05 w Parku Miejskim.
lista nagrodzonych >>>Magdalena Talaga Przedszkole w Borku Szlacheckim
Lena Majdzik Przedszkole nr 2 w Skawinie
Zuzanna Paluch Przedszkole w Radziszowie
Tymoteusz Kolasa Przedszkole w Radziszowie
Nikola Kaletka Przedszkole w Radziszowie
Wojciech Żmuda Przedszkole w Krzęcinie
Nikola Cygal Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie
Zuzanna Grześków Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
Jakub Kopta Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
Oliwia Sołtys Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
Amelia Nowak Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
Alan Basista, Eryk Kuc i Mariusz Pindel Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie
Michał Janek Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
Maja Kania Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
Aleksandra Ziarko Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
Mateusz Suzin Specjalny Ośrodek Szkolno – wychowawczy w Skawinie
Natalia Kowal Specjalny Ośrodek Szkolno – wychowawczy w Skawinie
Adrian Tul i Michał Wypych ZPEOW wielkie Drogi
Kornelia Kościelny Szkoła Podstawowa w Radziszowie
Brózda Ewa Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie
Milena Krupnik Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie

Gratulujemy!!!

Dodał: admin - 23-05-20184 Czytań - Drukuj

IX MAŁOPOLSKIE MISTRZOSTWA W ŁAMIGŁÓWKACH LOGICZNYCH

24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drużynowych IX Małopolskich Mistrzostwach Łamigłówek Logicznych.
Odbyły się one w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie. W zawodach wzięło udział 50 zespołów z Małopolski. Uczniowie w czteroosobowych zespołach mieli w czasie 90 minut rozwiązać 5 zadań. Były to krzyżówki liczbowe, sudoku i inne zadania logiczne.

Zespół uczniów z klasy 2B pod opieką pani Doroty Żmudy w składzie Małgorzata Franczuk, Mateusz Battek, Maciej Jastrzębski, Jakub Martyniak zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku.
Dodał: admin - 22-05-20184 Czytań - Drukuj

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę w Szkolnym Konkursie Historycznym przygotowanym przez panią Paulinę Raczkowską-Papież i panią Marię Krawiec.
Tym razem z racji Rocznicy Odzyskania Niepodległości tematem zmagań było "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle wydarzeń I wojny światowej".

Do konkursu przystąpiło 20 przedstawicieli oddziałów gimnazjalnych i klas siódmych szkoły podstawowej, którzy zmagali się z trzynastoma pytaniami.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Gabriela Kuziemka 3b
Jakub Michalski 3e
Emilia Papież 7b

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.
Dodał: admin - 22-05-20184 Czytań - Drukuj

Jesteśmy Liderami Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
Certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
W dniu 14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie
odbył się uroczysty apel, podczas którego przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przekazali Dyrekcji szkoły
Certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Więcej >>>Projekt Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, koordynowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, realizowany jest od 2004 roku w placówkach oświatowych na terenie województwa małopolskiego Jego celem są działania na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Placówka oświatowa, która realizowała założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przez okres co najmniej 7 lat i przeszła pozytywnie audyty kontrolne otrzymuje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji tytuł „Lider Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” potwierdzający przygotowanie do samodzielnej kontynuacji projektu.


Nasza szkoła – wcześniej jako Gimnazjum nr 1 – uczestniczyła w tym projekcie od samego początku. Przez kolejne lata wspólnie z partnerami projektu, tworzyliśmy system działań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią. Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli
i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole, profilaktyka w zakresie tzw. zachowań ryzykownych oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa, jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Działania podejmowane
w ramach realizacji projektu ZPB polegały także na kształtowaniu u uczniów postawy współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne. Działania te udoskonalaliśmy, poszerzaliśmy , a nasze zaangażowanie w projekt owocowało przyznawaniem Certyfikatów „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, aż do uzyskania zaszczytnego Tytułu Lidera Projektu, który po raz pierwszy przyznano naszej szkole
w 2015 roku.


Warto dodać, że jesteśmy jedyną szkołą w naszej gminie posiadającą tytuł Lidera Projektu. Nasz sukces nie byłby możliwy bez współpracy i zaangażowania partnerów projektu. Od samego początku współpracują z nami:
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komisariat Policji w Skawinie, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skawinie, Pełnomocnik Burmistrza ds. Zapobiegania Alkoholizmowi i Przeciwdziałania Narkomanii, Straż Miejska w Skawinie, parafie skawińskie.

Wszystkim partnerom i realizatorom projektu gratulujemy i dziękujemy.


Dodał: admin - 21-05-20184 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 75 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do KLASY 1

Zapisy do KLASY 4 i KLASY 7

Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 2
SPInKA
Projekt edukacyjny
DLA KLAS 3
SPInKA
Egzamin gimnazjalny
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
bullet 7401653 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail gim1@poczta.fm
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum