BUS korabniki
GIMBUS
ZASTĘPSTWA poniedziałek || wtorek || środa || czwartek || piątek ||

Informujemy, że rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla uczniów zdolnych pod hasłem „Szansa na Nobla”. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas siódmych oraz klas gimnazjalnych naszej szkoły, którzy zostaną zgłoszeni do Szkolnej Komisji Weryfikacyjnej i udokumentują osiągnięcia w danej dziedzinie. Regulamin konkursu.

Współzawodnictwo konkursowe obejmuje następujące dziedziny:
- nauki humanistyczne
- nauki ścisłe
- nauki przyrodnicze
- działalność artystyczna
- sport
- działalność dobroczynna i prospołeczna

Konkurs składa się z trzech etapów o których w szczegółach można przeczytać na gazetce znajdującej się w holu głównym.
Zachęcamy nauczycieli, oraz samych uczniów do wypełnienia karty zgłoszenia, która jest dostępna u p. dyr. Joanny Józefczyk - Janek
Wypełnione karty należy składać do 15 kwietnia. Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do finału otrzymają atrakcyjne nagrody.
Uczeń może być zgłoszony do konkursu przez nauczyciela, trenera, rodzica lub zgłosić się samodzielnie.
Dodał: admin - 26-03-201814 Czytań - Drukuj

Uczniowie klasy 4 na spotkaniu z dietetykiem

W dniu 23. 03. 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 4 panią
Joanną Jarzyńską dietetykiem firmy NATURHOUSE.

Dzieci usłyszały o zasadach zdrowego stylu życia, prawidłowym
jadłospisie oraz o korzyściach płynących ze stosowania urozmaiconej
diety. smiley

Dodał: admin - 26-03-201815 Czytań - Drukuj

63 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
To już 63 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, która przyciągnęła młodych adeptów trudnej sztuki recytacji.
22 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie odbył się etap gminny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zwycięsko przebrnęli przez etap szkolny, przygotowując teksty literackie z kategorii poezja i proza pod opieką i kierunkiem swoich nauczycieli języka polskiego. W szranki z innymi recytatorami stanęli: Julia Ożóg, Weronika Dąbrowa z 3A, Michał Tyrpa z 3D wszyscy pod opieką pani Magdaleny Wrony oraz Katarzyna Gasz z 2D, którą przygotowała pani Iwona Kondratiuk.

Podczas gminnego etapu konkursu nasi recytatorzy bardzo pięknie zinterpretowali utwory Marii Konopnickiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej oraz Władysława Broniewskiego. Wśród prozy wybór padł na Jerzego Dobrowolskiego, autora „Decybeli” czy Johna Greena „Gwiazd naszych wina”.

Jury w składzie: Paweł Kumięga, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, Andrzej Morawa, polonista, reżyser teatralny oraz Kazimierz Zajda, poeta, artysta plastyk, instruktor CKiS w Skawinie wytypowało laureatów konkursu, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły: Michał Tyrpa z klasy 3D. Michał zajął 1 miejsce wśród uczestników w kategorii siódmych klas i klas gimnazjalnych i tym samym awansował do etapu powiatowego, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach.

Trzymamy kciuki za Michała i życzymy powodzenia!

Dodał: admin - 26-03-201815 Czytań - Drukuj

Gratulacje dla... MICHAŁA ;)
Miło nam poinformować, że Michał Tyrpa z klasy 3d zajął III miejsce w XVIII Konkursie Poezji Obcojęzycznej w kategorii Gimnazjum – poezja anglojęzyczna.

Konkurs odbył się 19 marca b.r. w XX Liceum Ogólnokształcącym im. L. Staffa w Krakowie. Gratulujemy !!! smiley
Dodał: admin - 23-03-201814 Czytań - Drukuj

na niebiesko dla autyzmu

Prelekcja z okazji
Światowego Dnia Zespołu Downa
oraz Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

W ramach obchodów "ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA" oraz „MIESIĄCA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU” w naszej szkole 20 marca odbyła się prelekcja, która miała na celu zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów w tych tematach.
Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy 7a i 7b dowiedzieli się, czym jest Zespół Downa, autyzm oraz Zespół Aspergera, bliżej poznali sens akcji "Dzień kolorowej skarpetki" oraz "Na niebiesko dla autyzmu".

Uczniowie uzyskali konkretne wskazówki:

• KOLOROWE SKARPETY WŁÓŻ 21 MARCA, TOLERANCYJNY BĄDŹ ZAWSZE.
• OKAZUJ ZROZUMIENIE I AKCEPTACJĘ.
• NIE PRZYGJĄDAJ SIĘ NACHALNIE.
• NIE OCENIAJ.
• BĄDŹ WRAŻLIWY.
• ZAPYTAJ, W CZYM MOŻESZ POMÓC – WSPIERAJ.
• POGŁĘBIAJ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT ZESPOŁU DOWNA ORAZ AUTYZMU.

Prelekcję poprowadzili: Łukasz Medyk z klasy 2F i Michał Tyrpa z klasy 3D.

Organizatorzy: ZESPÓŁ DO SPRAW INTEGRACJI

Dodał: admin - 23-03-201812 Czytań - Drukuj

Mistrzowie kreatywności
Uczniowie naszej szkoły

Ignacy Turkawski (z klasy "1b") i Aleksandra Śmigielska (z klasy "4a")
zajęli III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Reprezentowali Gminę Skawina.

Przez kilka miesięcy na warsztatach „Od wyobraźni do innowacji” uczyli się kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami.

Do Olimpiady uczniowie przygotowywali się na warsztatach prowadzonych przez Fundację Wyobraź sobie.
Serdecznie gratulujemy!!!
Dodał: admin - 21-03-201812 Czytań - Drukuj

UWAGA !!! 21 MARCA

czyli
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa załóż w tym dniu dodatkową, niepasującą, kolorową skarpetkę.

Organizatorzy: ZESPÓŁ DO SPRAW INTEGRACJI
Dodał: admin - 20-03-201813 Czytań - Drukuj