Współzawodnictwo konkursowe obejmowało następujące dziedziny:
- nauki humanistyczne
- nauki ścisłe
- nauki przyrodnicze
- działalność artystyczna
- sport
- działalność dobroczynna i prospołeczna
- spółdzielczość
Przebieg konkursu obejmował trzy etapy:
1. Warunkiem zakwalifikowania ucznia do konkursu było wypełnienie przez rodzica, nauczyciela, bądź samego ucznia karty zgłoszenia i udokumentowanie osiągnięć w wybranej dziedzinie konkursowej
2. Następnie odbyły się eliminacje w celu wyłonienia reprezentantów do udziału w dalszych etapach konkursu w wyniku których Komisja Konkursowa wyłoniła maksymalnie trzech uczniów w obrębie każdej dziedziny.
3. Celem trzeciego etapu było wyłonienie finalistów konkursu. Uczestnicy oraz ich dorobek zostali zaprezentowani członkom Rady Pedagogicznej i Samorządu uczniowskiego, którzy w tajnym głosowaniu wybrali laureatów w każdej dziedzinie. Laureatami konkursu zostali uczestnicy, którzy uzyskali największą liczbę głosów. Bohaterami tego szczególnego wieczoru byli zarówno finaliści, jak i laureaci, którzy zostaną nagrodzeni za swe osiągnięcia.
LAUREACI KONKURSU:
W wyniku głosowania laureatką w dziedzinie przedmiotów humanistycznych została
Mariola Machnik. Jej pasją są języki obce. Szczególnie upodobała sobie język niemiecki, którym biegle się posługuje. Wkłada dużo wysiłku w rozwijanie umiejętności lingwistycznych, czyta literaturę niemiecką w oryginale. Pracując pod kierunkiem Pani Kingi Kowalskiej uzyskała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Mariola obdarzona jest również talentem literackim, jej prace cechują się wyjątkowym stylem i „lekkim piórem”. Warto zaznaczyć, że ta dziedzina jej działalności została doceniona w trakcie Skawińskiej Probówki Artystycznej, gdzie zdobyła III miejsce w konkursie literackim.
Zwycięzcą konkursu „Szansa na Nobla 2011” w dziedzinie ścisłej został
Wojciech Turaj ma on niezwykły umysł i ogromne możliwości. Pracując pod kierunkiem pani Ewy Kochan osiągnął wielki sukces zdobywając II Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. W tym samym konkursie uzyskał III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Realizuje indywidualny program nauczania z matematyki. Nie trzeba podkreślać, że Wojtek osiąga wysokie wyniki w nauce, bo to jest w jego przypadku rzecz oczywista. Ponadto brał udział w etapie powiatowym Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów.
Laureatem konkursu w kolejnej dziedzinie - przedmiotów przyrodniczych został
Kamil Przybyło. Posiada on mnóstwo zainteresowań i rozwija wiele pasji. W tym roku szkolnym uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Fizycznego dla Gimnazjalistów oraz Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów, pracując pod czujnym okiem pana Zygmunta Króla i pani Renaty Drożniowskiej. Jest również finalistą konkursu Projektów Naukowych „FENIKS”, gdzie uzyskał wyróżnienie. Rozwija swoje zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi uczestnicząc w zajęciach na wydziałach Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Biotechnologii i Ochrony Środowiska na UJ. Ostatnie jego osiągnięcie to uzyskanie tytułu laureata w IX Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim dla Gimnazjalistów. Kamil jest też utalentowanym instrumentalistą grającym na trąbce.
Zwyciężczynią w dziedzinie artystycznej została
Maria Wyroba. Jest skromną dziewczyną ujmującą pogodą ducha i optymizmem. Czynnie uczestniczy we wszystkich uroczystościach organizowanych przez szkołę dla środowiska szkolnego jak i społeczności lokalnej. Swoje umiejętności wokalne doskonali w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Jej najważniejszymi sukcesami ostatniego roku są:
- I, II, III miejsce w konkursie „Zadziw Świat”,
- II miejsce w konkursie piosenki religijnej „Sacrosong” organizowanym przez Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Siostry Faustyny,
- udział w konkursach piosenki organizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Skawinie
-Udział w Koncercie Noworocznym organizowanym przez CKiS w Skawinie
Tytuł laureata konkursu „Szansa na Nobla 2013” w dziedzinie sportowej otrzymała
Anna Nowak. To utalentowana sportowo trzecioklasistka. Jest czynną zawodniczką sekcji narciarskiej Klubu Sportowego SKIMKA. Ostatnie jej osiągnięcia narciarskie to:
- III miejsce w V finale Ogólnopolskich Lig Alpejskich
- IV miejsce w rankingu Ligi Małopolskiej
- osiem miejsc na podium w Małopolskiej Lidze Narciarskiej, IV miejsce w klasyfikacji generalnej
- otrzymanie kwalifikacji od Polskiego Związku Narciarskiego na XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Sportów Zimowych, gdzie kwalifikacja jest szczególnym osiągnięciem
- Liczne miejsca w I dziesiątce w Młodzieżowym Pucharze Polski w Narciarstwie Alpejskim
- liczne I miejsca w Grand Prix Beskid – Ski, II miejsce w klasyfikacji generalnej
- I miejsce w Mistrzostwach Szkół Krakowskich, III miejsce drużynowo
- I miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskich TKKF
Ania reprezentuje szkołę w wielu dyscyplinach sportowych zajmując czołowe miejsca w powiecie i województwie.
- II miejsce w piłce siatkowej w powiecie
- III miejsce w halowej piłce nożnej w powiecie
- II miejsce w tenisie stołowym drużynowo i IX indywidualnie w powiecie
- V miejsce w zawodach szachowych powiecie
- I miejsce w sztafetach pływackich w powiecie
- III miejsce indywidualnie w stylu motylkowym w powiecie
- I miejsce drużynowo w narciarstwie alpejskim w powiecie
- II miejsce indywidualnie w narciarstwie alpejskim w województwie
- III miejsce drużynowo w narciarstwie alpejskim w województwie
Ponadto uczestniczy w zawodach organizowanych na terenie gminy:
- „Siatkarska Jedynka” – I miejsce w gminie
- „Forumiada siatkarska” - I miejsce oraz tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju”
Decyzją głosujących laureatką w dziedzinie działalności dobroczynnej i prospołecznej została
Magdalena Curzydło. Jest to uczennica szczególnie zaangażowana na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Wśród wszystkich form działalności, jakie podejmuje należy wymienić wolontariat na rzecz Caritas (pomoc osobom niepełnosprawnym, akcja "pola nadziei". Działa również na rzecz uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin
w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Wspólnie z klasą trzykrotnie organizowała „Serdeczną Paczkę” dla potrzebujących rodzin, współorganizowała koncert świąteczny dla dzieci z domu dziecka w Miękini. Angażuje się w działalność Chrześcijańskiego Ośrodka Kultury pomagając przy organizowaniu m. in.: Pikniku Rodzinnego, Konkursów Szopek Bożonarodzeniowych, Konkursów Koszyczka Wielkanocnego, Konkursów Palm Wielkanocnych, Konkursu Piosenki Religijnej oraz Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jest uzdolniona aktorsko i wokalnie, wspiera chór szkolny, gra w jasełkach szkolnych, przygotowuje przedstawienia w języku angielskim. Uczestniczyła w projekcie Comenius. Chętnie wspiera organizację różnych imprez szkolnych takich jak: „Szansa na Nobla”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, Dni Otwarte dla uczniów klas VI. Magda reprezentowała naszą szkołę w poczcie sztandarowym. Magda swoją pracę na rzecz innych traktuje w sposób naturalnie oczywisty. Dobro innych stawia ponad swoje potrzeby. Jest przy tym stale uśmiechniętą, pełną czaru i optymizmu młodą osóbką. Dla każdego znajdzie ciepłe słowo, miły żarcik, ofertę pomocy. Jest bardzo lubiana w gronie rówieśniczym, ponieważ odnosi się do innych z niezwykłą troską, życzliwością, serdecznością.
Spółdzielczość to dziedzina, której nie może zabraknąć w naszym cyklicznym konkursie. Spośród wszystkich osób, które włączają się w działalność szkolnej spółdzielni „Szansa” komisja wyłoniła wyjątkowy zespół
Karolinę Czernecką, Joannę Daszkiewicz i Dominikę Moskała. Uczennice sumiennie pracują w sklepiku szkolnym, angażują się we wszystkie działania spółdzielni, m. in.: przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszów świątecznych. Pracują nie tylko dla dobra spółdzielni, ale podejmują również inne inicjatywy na rzecz szkoły. Zawsze aktywne i chętne do pracy stanowią wzór do naśladowania. Dzięki tej postawie są osobami godnie reprezentującymi szkołę w środowisku.
...jeszcze raz Wszystkim gratulujemy