Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła
  Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych
  Stypendyści Burmistrza MiG Skawina

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Kryteria Oceniania

Wizualizacje

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w gimnazjum
Dowozy do szkoły
Witamy
ZASTĘPSTWA dostępne są w dzienniku elektronicznym ||

rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
>>> www.krakow.e-omikron.pl <<<


Ważne terminy:

- do 15.06.2012 - Wypełnienie podania na stronie www !!!
www.krakow.e-omikron.pl
...elektroniczny wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

- do 20.06.2012 (do godz. 10:00) - Możliwość dokonania korekty wyboru szkół na liście priorytetów.
Dodał: admin - 07-06-2012341 Czytań - Drukuj

wiadomość z ostatniej chwili !!!!
KLASA 2E - !!!!!!!!!!! WYGRAŁA !!!!!!!!!!!
Ogólnopolski Konkurs filmowy "Voices of my school"
GRATULUJEMY
>>> Koniecznie Zobaczcie Film <<<
Dodał: admin - 01-06-2012366 Czytań - Drukuj

...impreza na 6+ ;)
W tym roku po raz kolejny nasza gmina przystąpiła do kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Jednym z działań w ramach tej kampanii była zorganizowana po raz dziewiąty rodzinna impreza środowiskowa. Założeniem organizatorów było stworzenie możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, do radosnego bycia razem, bliżej siebie - bliżej dziecka. Zgromadzeni uczestnicy bawili się razem, bez względu na wiek zdrowo i bez alkoholu. Przedsięwzięcie to było radosnym uwieńczeniem Skawińskich Dni Profilaktyki, którym przyświecało motto "Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień".

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wspomogło wielu społecznie odpowiedzialnych i zaangażowanych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Skawina, Gimnazjum nr 1 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wyrazy wdzięczności kierują do zarządów i właścicieli firm:
• Dar Natury
• PK INWESTOR
• Bank Zachodni WBK
• Bahlsen sp. z o. o
• Pizzeria Calzone
• Firma Handlowo – Gastronomiczna GASTRO - PARTNER
• Polsko Amerykańska firma jubilerska Argent – Pol Zbigniew Gdula
• Piekarnia Szarlotka w Zelczynie
• Piekarnia Dom Chleba
• LA FUSION ART
• Firma PLASTUŚ Węgrzyniak, Lisowski
• Cyfra Plus
Dziękujemy również służbom medycznym, policji, straży miejskiej za czuwanie nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem.
Dziękujemy zespołom artystycznym, młodzieży Gimnazjum nr 1 i nauczycielom za udzieloną pomoc od strony organizacyjnej oraz stowarzyszeniu SKIMKA za udzieloną pomoc od strony organizacyjnej.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<
>>> WYNIKI <<<

Więcej >>>


Imprezę uroczyście rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Adam Najder, życząc wszystkim uczestnikom sukcesu w zawodach i dobrej zabawy.
Wszystkich, którzy zechcieli aktywnie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów zabawach, czekało wiele atrakcji. Część artystyczną rozpoczęło krótkie przedstawienie o tematyce profilaktycznej, przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Skawinie. Po nim mogliśmy podziwiać występy wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży:
• Grupa tańca nowoczesnego "Afirmacja" – uczniowie Gimnazjum nr 1
• Wokalistka Aleksandra Kozik – Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1
• Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 4 – taniec i śpiew
• Patrycja Maj i Mateusz Kunda – taniec towarzyski
• Julita Bartman i Szymon Kunda – taniec towarzyski
• Małgorzata Zgrzywa – śpiew

Poza występami dzieci i młodzieży odbyły się widowiskowe pokazy: lekcja salsy kubańskiej oraz pokaz ZUMBA w wykonaniu szkoły tańca LA FUSION ART, pokaz TAEKWONDO zaprezentowany przez Krakowskie Centrum Taekwondo, a także energetyczny pokaz fitness autorstwa zespołu z Gimnazjum nr 1. Szczególną atrakcją popołudnia były działania artystyczne grupy PRÓG z Wadowic. Animatorzy w bajecznie kolorowych przebraniach zabawiali uczestników pokazem baniek mydlanych, chodzeniem na szczudłach, malowaniem twarzy a najwięcej radości naszym milusińskim sprawili animacją z chustą. Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz fitness, wyzwalając pozytywne emocje i salwy śmiechu. Uczestnicy mogli również wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez stowarzyszenie sportowe "SKIMKA" – SKY AGE oraz zajęciach na rolkach.

Konkurencje sportowe rozpoczął "bieg krasnali", dzieci do czterech lat oraz od czterech do siedmiu lat. Walka okazała się niezwykle ambitna i zaciekła. Następnie wystartowały kolejne grupy wiekowe. Wyniki biegów oraz pozostałych konkurencji zamieszczamy poniżej.

Odbyło się również współzawodnictwo rodzin polegające na wykonaniu drużynowo konkurencji sprawnościowych, do których zgłosiło się osiemnaście rodzin. Drużynę stanowiły rodziny składające się z dwojga dzieci i jednej osoby dorosłej. Organizatorzy zaplanowali i zrealizowali wiele konkursów dla dzieci i całych rodzin.

Szczególnym momentem imprezy miał być bieg sztafety honorowej, składającej się
z czteroosobowych drużyn jednej profesji. Do sztafety zgłosiło się dziesięć zespołów: Urzędu Miasta i Gminy, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Radnych Rady Miejskiej w Skawinie, nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Skawinie, pracowników i sympatyków Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Prawicowego Bloku Samorządowego Skawina, Ratowników wodnych, Banku Zachodniego WBK oraz Miast Partnerskich. Samozaparcie, wola walki chęć dobrej zabawy motywowały zawodników do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Wyniki sztafety honorowej podajemy poniżej.

Oprócz atrakcyjnych nagród za zajęcie czołowych miejsc w każdym współzawodnictwie rozlosowane zostały nagrody specjalne: nagroda ufundowana przez pana Burmistrza miasta i gminy Skawina dla rodzin, dwie nagrody ufundowane przez dyrektora Gimnazjum nr 1 w Skawinie, które rozlosowane zostały wśród uczestników biegów i młodzieży w kategorii gimnazjum, wreszcie nagroda specjalna ufundowana firmę PK INWESTOR, którą rozlosowano wśród wszystkich uczestników biegów. Wiele innych nagród, które z pewnością przyniosły radość, zostało rozlosowanych podczas loterii, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy zawodów.


Uwieńczeniem przedsięwzięcia był koncert gwiazdy wieczoru - Jana Wojdaka. Wybór, jakiego dokonaliśmy nie był przypadkiem. Za działalność koncertową na rzecz dzieci a także twórczość im poświęconą, decyzją Międzynarodowej Kapituły nasz gość został Kawalerem Orderu Uśmiechu, a więc osobą szczególnie zasłużoną dla dobra dzieci, które w sobotę u nas miały swoje święto. Jan Wojdak to czołowy muzyk zespołu WAWELE. Liczne grono fanów zespołu zapewne dobrze pamięta lata 1978-1980. Wówczas to Jan Wojdak ze swoją grupą przewodził w plebiscytach przebojów "Lata z Radiem". Zdystansował innych wykonawców piosenkami "Biały Latawiec", "Nie szkoda róż", "Zostań z nami melodio", "Alalija". Utwory Jana Wojdaka wygrywały również w plebiscytach "Interstudia" ośmiu europejskich stolic. Śpiewane były na festiwalach w Sopocie i Opolu. Zespół nadal tworzy i koncertuje, gromadząc wokół siebie liczną widownię a w trakcie naszej imprezy wykreował niepowtarzalną, wspaniałą atmosferę.


Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, widzowie i kibice dobrze się bawili. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zwycięstwa nad własną słabością. Wspaniałą zabawą udowodniliśmy, że życie wolne od nałogów może być piękne i ciekawe, a do pełnej radości nie potrzebny jest alkohol. Dziękując za wspólnie spędzony czas wyrażamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku.


Dodał: admin - 31-05-2012328 Czytań - Drukuj

w tym roku "Szansa na Nobla"
Miło nam poinformować,
że zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji konkursu.
Uroczysta gala konkursu już 1 czerwca.

Więcej >>>

W dziedzinie humanistycznej laureatem został Jakub Kozłowski – Finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864". Kuba realizuje indywidualny program nauczania z historii, samodzielnie zgłębia zagadnienia historyczne, które są jego pasją.


W dziedzinie przedmiotów ścisłych laureatem został Krzysztof Czopek – Laureat Małopolskiego Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów (finalista konkursu w roku ubiegłym). Krzysztof realizuje indywidualny program nauczania z informatyki, jest administratorem szkolnej strony www. Swoją wiedzę w zakresie języka HTML, PHP i CSS wykorzystuje w praktyce konfigurując i aktualizując serwis szkolny.


W dziedzinie przyrodniczej laur zwycięstwa uzyskała Jagoda Sikorska - Laureatka Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów i finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów. Warto zaznaczyć, że Jagoda dwukrotnie brała udział w gminnym konkursie ekologicznym.


W dziedzinie artystycznej tytuł laureata konkursu otrzymali Patrycja Maj i Mateusz Kunda - pasjonaci tańca towarzyskiego. Tańczą ze sobą 7 lat. Ich osiągnięcia w klasie tanecznej „E” w bieżącym roku to:
- 2 miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
- 2 miejsce w Międzyklubowym Turnieju Tańca Towarzyskiego
- 2 miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Imielinie
- 5 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Jaworznie
Osiągnięcia w klasie tanecznej „D”:
- 6 miejsce Turnieju Tańca Towarzyskiego w Nowym Sączu
- 5 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Trzebini
- 6 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Krakowie
- 4 miejsce w GRAND PRIX POLSKI
- 4 miejsce w turnieju „Professional dance”
- 4 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Mszanie Dolnej
- 4 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Mielinie
- 5 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Staszowie
- 2 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Krakowie
- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Emika 2011” w Tarnowie
- 2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego „Inżbud Nadir Cup” w Rybniku
Osiągnięcia w klasie tanecznej „C”:
- 7 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Dąbrowie Górniczej
- 6 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Myślenicach
- 3 miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Imielinie
Najważniejsze osiągnięcia w ciągu całej kariery:
- 4 miejsce na INTERNATIONAL DANCE FESTIVAL ZABRZE 2009 (Junior 1 E – class),
- 6 miejsce w Pucharze M. Wieczystego
- Puchar Okręgu Małopolskiego


W dziedzinie sportowej laureatką konkursu została Monika Grundkowska – od 2010 r. członkini Kadry Narodowej w jeździectwie. Ma na swoim koncie wiele wygranych konkursów oraz medali. Najważniejsze osiągnięcia to:
- IV miejsce w Mistrzostwach Europy drużynowo – Portugalia
- Złoty medal w Pucharze Polski Dzieci
- Złoty Medal w Pucharze Polski gr. E
- I miejsce w Małopolsce w ramach Halowego Pucharu Polski Juniorów
- Jest objęta programem TALENT, realizowanym przez Ministerstwo Sportu.


W dziedzinie dobroczynnej i prospołecznej wyróżniona została Sophia Krupnik -
Uczennica mocno zaangażowana w działalność dobroczynną, szczególnie zaś w pomoc osobom niepełnosprawnym. Jest zaangażowana w pracę w Środowiskowym Domu Samopomocy, gdzie pełni funkcję asystenta osoby niepełnosprawnej. Uczestniczyła w konkursie na esej dotyczący niepełnosprawności, organizowany przez ŚDS w Skawinie w którym zdobyła I nagrodę. Chętnie angażuje się w dodatkowe działania na rzecz klasy i szkoły, uczestniczy w imprezach szkolnych, podczas których śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Brała udział w licznych przedstawieniach i konkursach w j. polskim i niemieckim. Bezinteresownie pomaga kolegom i koleżankom w nauce.


W dziedzinie spółdzielczości spośród wszystkich osób, które włączają się w działalność naszej szkolnej spółdzielni „Szansa” komisja wyłoniła wyjątkowy zespół, sumiennie pracujący w sklepiku szkolnym, angażujący się we wszystkie działania spółdzielni, m. in.: przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszów świątecznych – Anna Bajda, Maria Wyroba i Patrycja Chorąży. Dziewczęta pracują nie tylko dla dobra spółdzielni, ale podejmują również inne inicjatywy na rzecz szkoły. Zawsze aktywne i chętne do pracy stanowią wzór do naśladowania. Dzięki tej postawie są osobą godnie reprezentującymi szkołę
w środowisku.


GRATULUJEMY!!!

Dodał: admin - 23-05-2012317 Czytań - Drukuj

Zebrania z Rodzicami
Zapraszamy Rodziców Wszystkich Uczniów
na
ZEBRANIA Z RODZICAMI
we wtorek (22 maja) o godz. 17.30
Dodał: admin - 16-05-2012305 Czytań - Drukuj

Zachowaj Trzeźwy Umysł
Kolejna odsłona cyklicznej imprezy środowiskowej
ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
odbędzie się 26 maja (Park Miejski - plac przy Pałacyku "Sokół")

--->>> ZOBACZ PLAKAT - strona 1 <<<---
--->>> ZOBACZ PLAKAT - strona 2 <<<---

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do UDZIAŁU smiley
Dodał: admin - 16-05-2012299 Czytań - Drukuj

Skawińskie Dni Profilaktyki
W bieżącym roku Skawińskie Dni Profilaktyki
odbędą się 23 maja (w Pałacyku "Sokół")
"Co we współczesnym świecie mediów zagraża naszym dzieciom?"
--->>> ZOBACZ PLAKAT <<<---

ZAPRASZAMY - ps. zapisy do 18 maja smiley
Dodał: admin - 16-05-2012301 Czytań - Drukuj

Strona 59 z 76 << < 56 57 58 59 60 61 62 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do KLASY 1

Zapisy do KLASY 4 i KLASY 7

Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 2
SPInKA
Projekt edukacyjny
DLA KLAS 3
SPInKA
Egzamin gimnazjalny
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
GALERIE ZDJĘĆ
program COMENIUS
Gazetka Szkolna
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online
bullet 7936008 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail gim1@poczta.fm
Gimnazjum Nr 1 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, gimnazjum