Nawigacja
Portal SP6 Skawina
  Strona Główna
  Nasza Szkoła

Dokumenty
  Programy i Podręczniki
  Regulaminy Wewnętrzne
  Nagrody i kary 1-3
  Nagrody i kary 4-8
  STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Osiągnięcia Uczniów

Organizacja Pracy
Dyrekcja Szkoły
Sekretariat
Pedagodzy i Psycholog
Pielęgniarka
Grono Pedagogiczne
Biblioteka i Czytelnia
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan Organizacji
plan szkoły
podział godzin klas
kalendarz szkolny
oddziały w SP6
Jadłospis
Witamy

"Co dzień mądrzejsi"
Dodał: admin - 03-06-20261 Czytań - Drukuj

„AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I wzięli udział w XVII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

W ramach programu przeprowadzono zajęcia dla uczniów z tematyki bezpieczeństwa:
w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, finansowego.


Koordynatorzy szkolni:
Danuta Kotula 1a
Magdalena Mikoś 1b
Dominika Marcinkiewicz 1c


Dodał: admin - 03-06-20261 Czytań - Drukuj

Mistrz ortografii
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS II
Mistrz Ortografii


27 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortografii dla uczniów klas drugich „Mistrz Ortografii”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, utrwalania zasad ortograficznych oraz zachęcanie dzieci do dbania o kulture języka polskiego.

czytaj dalej >>>





Test składał się z pisania ze słuchu, rozwiązywania rebusów, krzyżówki, podpisywania ilustracji, tłumaczenia wybranych zasad ortograficznych oraz wpisywania odpowiednich znaków na końcu zdania. Swoje umiejętności sprawdziło 18 uczniów. Wśród nich wyłoniono finalistów:

I miejsce:
Hubert Brzegowy klasa 2b

II miejsce:
Aliaksei Hrachanikau klasa 2b

III miejsce:
Tadeusz Bal klasa c

Wyróżnienie:
Aleksandra Mosur klasa 2a
Wojciech Wąsik klasa 2b


Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zdolności.
Natomiast Bankowi Spółdzielczemu w Skawinie dziękujemy za sfinalizowanie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników.






Dodał: admin - 02-06-20262 Czytań - Drukuj

Świetlik
10 marca 2026r. w naszej szkole 12 uczniów klas I-V wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik".
Miło nam poinformować, że wyróżnienie uzyskali:

1. Przebinda Hanna 1c
2. Bal Tadeusz 2c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Dodał: admin - 02-06-20262 Czytań - Drukuj

XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 26.05.2026 r. - 01.06.2026 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w XXV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań literaturą oraz podkreślanie znaczenia codziennego czytania w rozwoju dziecka.

czytaj dalej >>>









W ramach tygodnia czytelniczego dzieci wysłuchały bajek, opowiadań i wierszy dostosowanych do ich wieku, uczestniczyły w rozmowach na temat przeczytanych utworów, ich bohaterów oraz wartości płynących z lektury. Uzupełnieniem działań były zabawy literackie, zagadki, quizy oraz prace plastyczne inspirowane poznanymi tekstami.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się do rozwijania wyobraźni, wzbogacania słownictwa oraz kształtowania pozytywnych nawyków czytelniczych. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich aktywnościach, czerpiąc radość ze wspólnego obcowania z książką.

Dodatkowo uczniowie klasy 2b przygotowali krótkie nagranie podsumowujące działania realizowane w ramach XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które zostało zgłoszone do konkursu towarzyszącemu wydarzeniu.








Dodał: admin - 01-06-20262 Czytań - Drukuj

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"


Z radością informujemy, że Adam Osuch z klasy 6c został laureatem w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"
zdobywając maksymalną liczbę punktów.

czytaj dalej >>>








Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszeni Matematyczne "Kangur".
Liczba zgłoszonych uczestników w 2026 roku wyniosła 25586 osób. W konkursie brało udział 48 uczniów z naszej szkoły. Wykazali się oni wiedzą matematyczną oraz umiejętnością logicznego myślenia.


W konkursie nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
1. Adam Osuch kl. 6c - laureat
2. Zuzanna Rysak kl. 2c - wynik bardzo dobry
3. Hubert Brzegowy kl. 2b - wyróżnienie
4. Tadeusz Bal kl. 2c - wyróżnienie
5. Anna Osuch kl. 2c - wyróżnienie
6. Szymon Marchewka kl. 4b - wyróżnienie
7. Jędrzej Chołociński kl. 5a - wyróżnienie
8. Cezary Krzystek kl. 6b - wyróżnienie
9. Liliana Kęcka kl. 6a - wyróżnienie
10. Urszula Klimek kl. 6c - wyróżnienie.

Gratulujemy!


Dodał: admin - 18-05-20265 Czytań - Drukuj

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Uczę się, uczyć się"


W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie
wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się, uczyć się”.

Projekt realizowany był na zajęciach do dyspozycji wychowawcy pod opieką Sylwii Bożenko.

czytaj dalej >>>











Głównym celem projektu było rozwijanie u uczniów umiejętności efektywnego uczenia się, co odpowiadało oczekiwaniom zarówno wychowawcy jak i rodziców uczniów.

Projekt był realizowany w formie cyklicznych zajęć, podczas których uczniowie poznawali i testowali różne metody i techniki uczenia się.




W trakcie realizacji projektu przeprowadzono zajęcia o tematyce:

1) Jak dobrze zorganizować swój czas i naukę? Metody skutecznego uczenia się.
2) Mapa myśli – porządkuj wiedzę wizualnie.
3) Lapbook – nauka w kreatywnej formie.
4) Zabawa w nauczyciela – ucząc innych, uczysz siebie.
5) Technika Pomodoro – ucz się z zegarkiem.
6) Planowanie nauki – jak nie utonąć w zadaniach.
7) Skojarzenia i mnemotechniki- ucz się sprytnie.
8) Notatki metodą Cornella – zapisuj z sensem.



Uczniowie aktywnie uczestniczyli w cyklu lekcji i chętnie wykonywali kolejne ćwiczenia. Udział w projekcie był dla nas cennym doświadczeniem, dzięki czemu uczniowie poznali metody uczenia się i dowiedzieli się, w jaki sposób lepiej organizować swoją naukę. Wypracowanie dobrych nawyków spowodowało, że ich nauka stała się przyjemniejsza i bardziej efektywna. Dziękujemy!








Dodał: admin - 18-05-20265 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA do SP Nr 6
Rekrutacja do KLASY 1

Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Noblistów Polskich
DLA KLAS 8
Egzamin ósmoklasisty
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Zanim wybierzesz...
kształcenie zawodowe
informator o zawodach
Polecamy
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

GALERIE ZDJĘĆ
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online
bullet 41283153 Unikalnych wizyt
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?
Szansa na Nobla

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła
Deklaracja dostepnosci Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich
ul. Witosa 4
32 - 050 Skawina
tel. | fax (012) 291 - 21 - 96
e-mail sp6@sp6skawina.pl
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie im. Noblistów Polskich, Skawina, szkoła